Kolmveerand Eesti elanikkonnast ei ole teinud kunagi HIV-testi

Eesti elanikest ei ole 75% kunagi teinud HIV-testi. Samas on meil 12 000 HIV-positiivset, kelle seast umbes 4000-5000 ei tea oma nakatumisest ning võivad seetõttu viirust enesele teadmata edasi levitada. 

HI-viirust ning seeläbi ka selle levikut on tänapäeval võimalik väga edukalt antiretroviirusraviga kontrolli all hoida, kuid selleks on võtmeküsimus õigeaegne nakkusest teadasaamine ning ravi alustamine. Ainus võimalus nakkusest teada saada on teha HIV-test, mis on Eestis kõigile tasuta ja anonüümselt kättesaadav.

Testimine peaks kuuluma oma tervisest hooliva inimese jaoks sama tavaline kui perearsti külastamine.

Eesti HIV-positiivsete Võrgustiku juht Igor Sobolev rõhutas, et iga inimene peab teadma oma HIV-staatust, sest ainult lootusest ei piisa: „Meie propageerime HIV-kiirteste, sest usume, et inimestel peab olema võimalus testida ennast anonüümselt, kiirelt ja mugavalt.“  Eestis on efektiivne HIV-vastane ravi olemas ja tasuta kõigile. Kriitilise tähtsusega on õigeaegne testimine ja ravi alustamine.

Ühiskonnale tähendab paljude ravi mitte saavate nakatunute olemasolu aga lisaks otsest majanduslikku kahju. Eestis kannab HIVd iga 80. tööealine elanik. Riigi ja ühiskonna kontekstis tähendab see kaotatud töökäsi.

1. detsembril, AIDSi vastu võitlemise päeval kutsutakse inimesi üles kandma HIV-positiivsete toetuseks ning enda tervisest hoolimise märgiks rinnas punast linti. Linte kannavad ka mitmed sel päeval otse-eetris olevad ETV saatejuhid ja koalitsiooni „Ettevõtted HIV vastu“ töötajad. Rimi, Swedbanki ja Radisson Blu töötajad jagavad lisaks enda klientidele infomaterjale ning kutseid testima.

Testimisürituse korraldavad koalitsioon “Ettevõtted HIV vastu”, Eesti HIV-positiivsete Võrgustik ja Tervise Arengu Instituut. Testidega toetab Aids Healthcare Foundation,

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara