PP: Tuhat tonni õnnetust Ameerika raudteel

Tõestisündinud lool põhinev film “Pidurdamatu” on eeskujulikult tehtud Hollywoodi põnevik, mis pakub paraja portsu närvikõdi, kaasaelamist ja traagikat.

Loo aluseks on 2001. aasta mais Ohios toimunud sündmus, kus tuhandeid tonne kaaluv rööbastel metallelukas raudteejaamast ühe töötaja hooletuse tõttu liikvele pääses, täiskäigu sisse võttis ja kõik oma teelt pühkida ähvardas.
Terry Forson ja Jess Knowlton, kaks sangarlikku raudteetöölist, aga suutsid raudtee ümbrusesse jäävad linnakesed kõige hullemast päästa ja kemikaale vedanud juhita rongi ehk rööbastel kummituse peatada.
Kõike seda näeb ka Tony Scotti lavastatud filmis, milles peaosalisteks Denzel Washington ja Chris Pine. Esimene neist kehastab kogenud töölist Franki ja teine noorukest praktikanti Willi. 
Kõik on filmis muidugi suuremaks, koledamaks, dramaatilisemaks ja kiiremaks tehtud, ent kaasakiskuvalt. Suurt ohoo-efekti film siiski ei tekitanud, vaid jättis mulje eeskujulikult tehtud tööst, mille juures kõik vajalikud kriteeriumid täidetud.
Lool oli kindel fookus, konkreetne tegevustik ja etteaimatav sündmustejada, oma patuoinad ja sangarid, silmakirjalikud juhid ja tublid kriisikorraldajad, pereprobleemid ja suhete sasipuntrad. Selles oli parasjagu pinget, mida ootuspäraselt üles kruviti, ja õnnelik lõpp. Muusika, efektid, tegelaskujud ja kujundus – kõige peale oli mõeldud.
Korralikuks võib pidada ka näitleja-, operaatori- ja monteerijatööd. Oli keerukaid võttenurki, liikuva rongi peal filmimist ja näitlejameisterlikkust sellega hakkama saada. Kõik oli justkui tipp-topp, ent tegevus kulges siiski liialt etteaimatavalt ja tavapäraselt. Tugev film, kuid täpselt samasugune kui hulk teisi sääraseid põnevikke.

“Pidurdamatu”
7/10
Lavastaja: Tony Scott
Osades: Denzel Washington, Chris Pine, Rosario Dawson, Kevin Dunne, Ethan Suplee jpt
Kinodes alates 12.11

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara