Masu pole kingitegemise kommet murdnud

Majanduse paranemise märgid on elavdanud ka reklaamkingituste tegijate hulka, olgugi et endiselt läheb rohkem kaubaks soodsa hinnaga praktilisi esemeid ja vähem luksuskaupu.

Sokos Hotel Viru kommunikatsioonijuhi Peep Ehasalu sõnul pole majanduslikult keeruline aeg ettevõtte kingituste tegemise kommet maha murdnud.
Partnereid ja kliente hoitakse ikka meeles ja mitte ainult jõulude ajal, vaid aasta ringi. “Masuaeg on mõjutanud kõigi tegevust, aga seda, et me nüüd kingitused tegemata jätaksime, küll ei ole ette tulnud,” sõnas ta.
Kingituste valikul lähtutakse Ehasalu sõnul hotelli üldisest kontseptsioonist, milleks on keskkonnasõbralikkus – kuulutakse ju Rohelise Võtmega tunnustatud majutusasutuste hulka, mis kannavad endas säästva turismi ideed.
“Meie jaoks on väga oluline, et kingitused oleksid keskkonnasäästlikud. Me ei hakkaks kinkima mingit jama, mis võib olla küll suur ja ilus, aga kohutavalt keskkonda reostav,” selgitas ta.

Kingiks firma oma toode
Kuna väga paljud hotelli partnerid on välismaised ettevõtted, siis on ettevõte eelistanud kinkida Eesti temaatikaga esemeid, täpsustas Sokos Hotel Viru turundusjuht Aire Malvik.
“Kingid oleme valinud puhtalt praktilistel kaalutlustel. Me ei ole lihtsalt niisama mingeid vidinaid partneritele kinkinud, pigem selliseid sooje, koduseid ja praktilisi asju,” mainis Malvik. Näiteks tõi ta villased käpikud ja sokid.
Reklaamkingituste turul valitsevat hinnapoliitikat ei osanud Aire Malvik kommenteerida, sest kingituste valik on igal aastal olnud erinev, mistõttu pole hindadel teraselt silma peal hoitud.

Kolleegide ja partnerite meelespidamist praegusel rahaliselt kasinal ajal, mis küll paranemismärke näitab, peab oluliseks ka Hansaplanti juhatuse esimees Indrek Naudi. Kingitusi on tema sõnul tehtud klientidele, kolleegidele ja partneritele igal aastal.
Kingituste valimisel juhindub ka Hansaplant praktilisusest, samuti seotusest firma väärtustega.
“Kui personalile kingitusi teeme, siis eelkõige selliseid, millel on väärtus emotsiooni ja elamuse pakkumise seisukohast. Näiteks pilet teatrisse või tervisekeskusse. Oma erialale kohaselt kingime aeg-ajalt ka lilli, jõulupuid ja muud sellist. Elamus jääb kauaks meelde ning nii tekib pikaajaline positiivne side kinkija ja kingituse saaja vahel,” oli Naudi veendunud.

Au sees on praktiline kink
Seda, et majanduslikult raskel ajal kingile hoopis preemiaid eelistatakse, Naudi ei arvanud.
“Kingitud hobuse suhu ei vaadata. Väärtustatakse pigem kingi saamise põhjust ja siirast emotsiooni. Rahalisi preemiaid pole meie ettevõte kingina kasutanud,” täpsustas ta.
Omatoodang läheb kingiks ka Talleggis, sõnas ettevõtte turundusjuht Krista Kalbin. “Me ei ole tegelikult kunagi eriti suured kinkide tegijad olnud. Kui midagi kingime, siis üldjuhul oma tooteid, mis jõululauale ideaalselt sobivad,” sõnas ta.
Argiste firmameenete, nagu pastakad, kruusid ja T-särgid, kinkimise vajadust pole ettevõte otstarbekaks pidanud.
“Küll aga on meil partneritele firmasümboolikaga tarvilikke vahendeid, mida nad saavad iga päev kasutada,” märkis Kalbin. Näiteks on kingitud lõikelaudu, põllesid, väikseid kodumasinaid ja muud sellist.

 

 

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara