Töötaja tervist edendavad tegevused on tabuteemaks

Infoleht Tööjõuturg uuris, milliseid tervist edendavaid tegevusi ettevõtetes tehakse ja selgus, et see on teema, millest avalikult rääkida ei taheta.

Tööinspektsiooni andmetel on tööstress tõsisemaid tervise- ja ohutusprobleeme
Euroopas. Iga neljas töötaja kannatab selle all ning uuringud näitavad, et 50–60% kõikidest töölt puudutud päevadest on seotud stressiga. See on äärmiselt kulukas nii inimeste endi kannatuste kui ka majandustulemuste halvenemise seisukohalt. Psühhosotsiaalsed terviseriskid avalduvad stressireaktsioonina, mille tulemusel suureneb töölt eemaloleku aeg.

Uue TLSiga muutus ka haiguspäevade arvestamise kord, kuidas see mõjunud
on, vastab infotehnoloogia ettevõtte juht: “Seda, kuidas on mõjunud haiguspäevade vähenemine, ei ole minu teada keegi veel uurinud. Seetõttu võib sellest adekvaatselt kirjutamine olla ülimalt keeruline.” Psühholoogilised ohutegurid on monotoonne või töötaja võimetele mittevastav töö, halb töökorraldus ja pikaajaline
töötamine üksinda ning muud sama laadi tegurid, mis võivad aja jooksul põhjustada muutusi töötaja psüühilises seisundis. Töötaja vaimse ja ka füüsilise ülekoormuse vältimiseks peab tööandja kohandama töö töötajale võimalikult sobivaks. Töökoha kujundamisel ja töö korraldamisel peab arvestama töötaja kehalisi, vaimseid, soolisi ja ealisi iseärasusi, tema töövõime muutumist tööpäeva või vahetuse jooksul ning võimalikku pikaajalist üksinda töötamist. Kui palju saab selle kõigega arvestada ettevõttes, kus prioriteediks on ettevõtte ellu jäämine?

Kümne töötajaga infotehnoloogia ettevõttes on psühholoogilised ohutegurid
miinimumini viidud: “Meie töötajate tervis on meile väga oluline. Nemad
on ju meie ettevõtmise suurim vara. Vaimse ülekoormuse vältimiseks võivad töötajad 20% tööaja ulatuses nädalas tegeleda nende tööülesannetega
ja infotehnoloogiliste arendustega, millega nad ise kõige rohkem tegeleda
soovivad. Tingimus on see, et nad oma töötulemust ka hiljem esitlevad. Eesmärk
on õhutada loovust ja võtta maha pinget. Samuti oleme paindlikud tööaja suhtes. Oluline on, et töö oleks tehtud tähtaegselt, kuid töötaja saab oma tegevusi ja aega ise planeerida. Usume, et terves kehas on terve vaim ja seetõttu kompenseerime töötajate spordiklubi külastamist. Korraldame ka erinevaid meeskonnakoolitusi, mille tähtsust ei tohi alahinnata.”

Loe pikemalt Äripäeva infolehest "Tööjõuturg".

 


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Liis Peet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara