Vananev elanikkond nõuab tervishoiuteenuselt suuremat efektiivsust

Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) prognoosib, et üle 60-aastaste inimeste arv maailmas tõuseb 2050. aastaks kahe miljardini ehk rohkem kui kolmekordistub 50 aastaga. Riikide tervishoiusektorid näevad lähema viie aasta jooksul  sügavamat integratsiooni, mis on vajalik tervishoiusektori toimivuse parandamiseks, leidis KPMG Internationali rahvusvaheline uuring.

KPMG teatel on paisuvad tervishoiukulud ning elanikkonna vananemisest johtuvad demograafilised muutused peamised põhjused – küll eri ulatusega arenenud ja arengumaades -  miks tervishoid vajab suuremat integratsiooni. Selle all mõistetakse tervishoiuteenuste pakkujate tegevuse koordineerimist kas formaalsete või informaalsete kanalite kaudu.

Integratsiooni, mis on paljudes riikides ebareeglipärane, peavad selle pooldajad kulutõhusaks lahenduseks, millega tagada tervishoiusektori pidev võimekus.

"Hästi juhituna on tervishoiu integratsiooni tulemuseks tervem elanikkond ning rahaline sääst," ütles KPMG Baltics OÜ strateegiateenuste juht Jüri Sakkeus. „Sellega saab vähendada näiteks inimeste hospitaliseerimist ning vältida tõrkeid tervishoiuteenustes“.

Sakkeus märkis, et kesksel kohal on tegevuste koordineerimine tervishoiuteenuste pakkujate vahel, et vähendada dubleerimist ja tõsta ravi efektiivsust. See saab toimuda läbi vabatahtliku koostöö (informaalsed meetmed) või läbi riigi, omavalitsuste ja katusorganisatsioonide.

Arengumaades vastanutest leidis 52 protsenti, et kasvavad kulutused tervishoiule on integratsiooni peamine põhjus. Arenenud riikides peeti lisaks tervishoiukulude kasvule krooniliste haiguste sagenemist oluliseks põhjuseks, mis tervishoiusektori efektiivsust tuleb tõsta.

Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) prognoosib, et üle 60-aastaste inimeste arv maailmas tõuseb 2050. aastaks kahe miljardini ehk rohkem kui kolmekordistub 50 aastaga. Samas tõuseb kroonilistest haigustest tingitud surma- ja invaliidsusjuhtumite osakaal märgatavalt.

KPMG tellimusel Economist Intelligence Unit’i poolt läbi viidud uuringus The Future of Global Healthcare Delivery and Management küsitleti 103 tervishoiujuhti ning valitsusametnikku nii riiklikul kui kohaliku omavalitsuse tasandil, et kuulda nende arvamust tervishoiuteenuste integratsioonist lähema viie aasta jooksul.

Küsitluste vastanutes oli 68 protsenti arenenud riikidest ning 32 protsenti arengumaadest Põhja-Ameerikas, Lääne-Euroopas, Aasia-Vaikse ookeani piirkonnas ning Ladina-Ameerikas.

 

 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara