Soomes on Facebooki tõttu vallandatud paarkümmend inimest

Töökoha kritiseerimine Facebookis on Soomes toonud juba paarkümmend vallandamist, kirjutab Helsingin Sanomat.

Soome teenistujate ametiliidu teatel on selliseid juhtumeid olnud paarkümmend ja lähiaastatel võib oodata nende lisandumist.

Ametiliit on oma liikmeid vallandamise järel abistanud. Mõnelgi juhul on töötajad saanud koha tagasi või on neile makstud kompensatsiooni. Mõnikord on piisanud töötaja vabandamisest.

Sellel nädalal kirjutas leht ka kolmest rootslasest, kes kaotasid Facebooki kirjutuste pärast töö Volvo Powertraini tehases Skövdes.

Tööandja polnud rahul, et töövahendusfirma kaudu palgatud mees nimetas tehast Facebookis hullumajaks. „Veel üks päev nädalast järel siin hullumajas,“ kirjutas 28aastane mees, kes selgitas pärast oma sõnumit sellega, et tal oli olnud halb päev seoses ema haigestumisega. Selgitusest polnud siiski kasu ja teda ei päästnud ka see, et ta oli varem tööandjast positiivselt kirjutanud.

Temaga sama saatust on jaganud veel kaks tehase renditöötajat.

Rootsi töötajate ametiühingute keskliidu teatel pole töötajatele antud üldisi juhtnööre, kuidas sotsiaalmeedias käituda. Keskliidu ametniku sõnul on siiski võõrastav, kui tööandja lõpetab töösuhte internetikirjutise tõttu. „tööandjal ei peaks olema õigust vallandada töötajat selle pärast, mida ta Facebookis on kirjutanud,“ ütles ametiliidu töötaja Johan Ingelskog Rootsi veebilehele The Local.

Volvo kommunikatsioonijuhi teatel ei keela ettevõte töötajatel sotsiaalmeedia kasutamist, kuid ettevõte eeldab, et ka veebis käitutakse ettevõtte sisemisi reegleid austades.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Anu Jõgi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara