Tee sisseelamisprogrammiga uue töötaja elu lihtsamaks

ASi Levira personalijuhi Ülle Klaari sõnul on uue töötaja sisseelamisprotsessis osutunud kõige keerulisemaks esmapilgul lihtsad asjad - sageli ei teata, kus midagi asub või ei osata mõne probleemi korral õige inimese poole pöörduda.

Tööjõuturg uuris, millised on ettevõtete sisseelamisprogrammid ehk palju ja kuidas panustatakse inimeste sujuvasse sisseelamisse töökohal.

ASi Levira personalijuhti Ülle Klaari sõnul pandi 2008. aastal paberile uue töötaja
sisseelamisprogramm, lihtsamalt öeldes “Uue töötaja ABC”.
"Vajadus selle järele tekkis aasta varem kui hakkasime tööle võtma järjest uusi töötajaid ja oli hea panna ritta punktid, mida peaksime silmas pidama uue inimese kohanemisel ettevõttes. Eesmärk on aidata uuel töötajal ettevõttes kohaneda ja viia ta kurssi ettevõtte töökorraldusega."

Ülevaate saamiseks koostati infokaust, kuhu koondati ettevõttega seotud info ja korrad (nt ettevõtte struktuur ja kontaktandmed, sisekorraeeskirjad, kollektiivleping, tööohutusjuhendid, töös vajaminevad õigusaktid).

Katseaja lõpus täidab töötaja ankeedi ja annab ise hinnangu kohanemisprotsessile ning toimub vestlus otsese juhiga. Sisseelamine ise kestab kauem, aasta või kauemgi. Aja jooksul selgitame välja ka koolitusvajaduse.
Kaasatud on nii otsene juht, personalijuht, töökeskkonna eest vastutaja, samuti kaudselt kõik töökaaslased, sest eesmärk on kõigiga tuttavaks saada ja teha sujuvat koostööd ettevõtte sees. Tööleasumisel lepime töötajaga kokku ajakava tegevuste kohta, kus iga osa eest vastutaja annab uuele töötajale selgitusi. Ühtlasi tutvume vastastikku – tutvustame uut töötajat kolleegidele ja kolleege uuele töötajale. Iga aasta lõpus selgitame küsitluse teel välja ka aasta uustulnuka.

Kõige keerulisemaks on osutunud esmapilgul lihtsad asjad. Sageli ei teata, kus midagi asub või ei osata mõne probleemi korral õige inimese poole pöörduda, tunnistatakse ka, et suhtlemine jääb rohkem oma osakonnasiseseks ja kehvem on ülevaade teiste üksuste tegemistest.
Ühisüritustega saab kokkukuuluvust parandada ja igaüks tunda end täieõigusliku liikmena. Traditsiooniliselt tähistame sünnipäevi, korraldame jõulupidusid, suve- ja talvepäevi. Töötajate õppimisvõimet võime üldiselt heaks nimetada, see oleneb muidugi ka inimesest, mõnel läheb tööoskuste omandamine veidi kauem, teisel
kiiremini, rääkis Klaar.

Loe pikemalt Äripäeva infolehest "Tööjõuturg".

 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Klaarika Sinimeri

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara