PP: nädala jagu lõunanaabrite teatrikunsti

Läti rahvusooper toob Eesti publiku ette balletid “Giselle” ja “Suveöö unenägu” ning ooperid “Jevgeni Onegin” ja “Madame Butterfly”.

Balti riikide rahvusooperite leping kirjutati alla 2009. aasta lõpus ja see näeb ette koostööd aastani 2013.
“Peale külalisetenduste kajastab leping ka lavastajate ja solistide vahetust, ühiseid ettelaulmisi rollidele ning muid ühisettevõtmisi,” selgitas teatrijuht Aivar Mäe.
Niisiis saabki järgmisel nädalal näha Läti rahvusooperi suurepärast esinemist – tantsukunsti suurteoseid “Giselle” ja “Suveöö unenägu” ning oopereid “Jevgeni Onegin” ja “Madame Butterfly” –, samal ajal kui Estonia balletid “Metshaldjas” ja “Kolm musketäri” ning ooperid “Cos? fan tutte” ja “Armastus kolme apelsini vastu” lõunanaabrite publikut rõõmustavad.
“Ooperi- ja balletipublik nii Eestis, Lätis kui ka Leedus saab nautida väga häid lavastusi, ilma et selleks peaks spetsiaalset reisi ette võtma – naaberriikide teatrikunst tuleb koju kätte,” tundis heameelt kultuuriminister Laine Jänes. 

Ooper
Läti rahvusooperi külalisetendused
18.–23. jaanuaril 2011 Estonia teatris
Kavas: balletid “Giselle” ja “Suveöö unenägu” ning ooperid “Madame Butterfly” ja “Jevgeni Onegin”
www.opera.ee

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Puhkepäev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara