Eestlane kandideerib lühifilmi kategoorias Oscarile

Eesti režisööri Tanel Toomi lühifilm “The Confession” (Pihtimus) valiti Oscari parima lühifilmi kategooria eelvalikus 5 parima hulka.

Tanel Toomile andis õiguse kandideerida Ameerika Filmiakadeemia parima lühifilmi tiitlile varasemalt saadud auhind tudengite arvestuses.

83. Ameerika Filmiakadeemia auhinnale lühifilmide kategoorias kandideeris 76 filmi, millest said lõpliku nominatsiooni 5 filmi. Nende seas oli ka Eesti režisööri Tanel Toomi film “The Confession”, mis valmis lõputööna “National Film- and Television School”-is (NFTS) ning on juba varasemalt pärjatud tudengifilmide Oscariga parima välismaise filmi kategoorias.
 
“The Confession” on lugu vaiksest ja siirast poisist Samist, kes on mures oma esimese pihilkäigu pärast: tema südametunnistus on puhas – järelikult ei saa toimingust ka kergendust loota. Koos sõbra Jacobiga otsustatakse seda viga parandada, kuid esialgne süütu vemp muutub ootamatult tragöödiaks.

Tanel Toom lõpetas NFTS-i magistriprogrammi käesoleval aastal. Tema õpinguid on toetanud Eesti Kultuurkapital, Sihtasutus Archimedes, Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kinoliit.

Oscareid jagatakse 27. veebruaril Los-Angeles’s Academy Samuel Goldwyn Theatre’is. Oscarite gala teleülekannet vahendatakse üle 200 maale.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Silvia Kruusmaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara