Lühiajalised finantsinvesteeringud

Lühiajalised finantsinvesteeringud on kauplemiseesmärgil hoitavad väärtpaberid (aktsiad, võlakirjad, obligatsioonid, fondi osakud jne) ning kindla lunastustähtajaga väärtpaberid, mille lunastustähtaeg on 12 kuu jooksul bilansipäevast.

Lühiajalisi finantsinvesteeringuid aktsiatesse ja teistesse omakapitaliinstrumentidesse kajastatakse:

* õiglases väärtuses, kui see on usaldusväärselt hinnatav

* soetusmaksumuses, kui õiglane väärtus ei ole usaldusväärselt hinnatav, st nendega ei kaubelda aktiivselt ning puuduvad ka alternatiivsed meetodid nende väärtuse usaldusväärseks hindamiseks; kui bilansipäeval esineb tunnuseid väärtuse languses, tuleb soetusmaksumuses kajastatavaid finantsinvesteeringuid alla hinnata

* korrigeeritud soetusmaksumuses – lunastustähtajani hoitavad finantsinvesteeringud (nt võlakirjad), kui ettevõte kavatseb neid kindlasti hoida lunastustähtajani; kui ettevõte ei ole soetamishetkel kindel, kas ta kavatseb võlakirja lunastustähtajani hoida või on tõenäoline, et ta müüb selle enne lunastustähtaega, tuleb seda kajastada õiglase väärtuses.

Võlakirjade ja teiste võlainstrumentide õiglane väärtus on enamasti usaldusväärselt hinnatav, sest nendest tulenevate rahavoogude (näiteks intresside ja tagasimaksete) summa ja ajastus on teada või usaldusväärselt hinnatavad.

Kord valitud arvestusmeetodit rakendatakse järjepidevalt.

Loe lähemalt „Juhiabi käsiraamatust“.

Osale arutelus

  • Urve Vilk, Evi Kikas

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara