Lühiajalised finantsinvesteeringud

Lühiajalised finantsinvesteeringud on kauplemiseesmärgil hoitavad väärtpaberid (aktsiad, võlakirjad, obligatsioonid, fondi osakud jne) ning kindla lunastustähtajaga väärtpaberid, mille lunastustähtaeg on 12 kuu jooksul bilansipäevast.

Lühiajalisi finantsinvesteeringuid aktsiatesse ja teistesse omakapitaliinstrumentidesse kajastatakse:

* õiglases väärtuses, kui see on usaldusväärselt hinnatav

* soetusmaksumuses, kui õiglane väärtus ei ole usaldusväärselt hinnatav, st nendega ei kaubelda aktiivselt ning puuduvad ka alternatiivsed meetodid nende väärtuse usaldusväärseks hindamiseks; kui bilansipäeval esineb tunnuseid väärtuse languses, tuleb soetusmaksumuses kajastatavaid finantsinvesteeringuid alla hinnata

* korrigeeritud soetusmaksumuses – lunastustähtajani hoitavad finantsinvesteeringud (nt võlakirjad), kui ettevõte kavatseb neid kindlasti hoida lunastustähtajani; kui ettevõte ei ole soetamishetkel kindel, kas ta kavatseb võlakirja lunastustähtajani hoida või on tõenäoline, et ta müüb selle enne lunastustähtaega, tuleb seda kajastada õiglase väärtuses.

Võlakirjade ja teiste võlainstrumentide õiglane väärtus on enamasti usaldusväärselt hinnatav, sest nendest tulenevate rahavoogude (näiteks intresside ja tagasimaksete) summa ja ajastus on teada või usaldusväärselt hinnatavad.

Kord valitud arvestusmeetodit rakendatakse järjepidevalt.

Loe lähemalt „Juhiabi käsiraamatust“.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Evi Kikas

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara