Lühiajalised finantsinvesteeringud

Lühiajalised finantsinvesteeringud on kauplemiseesmärgil hoitavad väärtpaberid (aktsiad, võlakirjad, obligatsioonid, fondi osakud jne) ning kindla lunastustähtajaga väärtpaberid, mille lunastustähtaeg on 12 kuu jooksul bilansipäevast.

Lühiajalisi finantsinvesteeringuid aktsiatesse ja teistesse omakapitaliinstrumentidesse kajastatakse:

* õiglases väärtuses, kui see on usaldusväärselt hinnatav

* soetusmaksumuses, kui õiglane väärtus ei ole usaldusväärselt hinnatav, st nendega ei kaubelda aktiivselt ning puuduvad ka alternatiivsed meetodid nende väärtuse usaldusväärseks hindamiseks; kui bilansipäeval esineb tunnuseid väärtuse languses, tuleb soetusmaksumuses kajastatavaid finantsinvesteeringuid alla hinnata

* korrigeeritud soetusmaksumuses – lunastustähtajani hoitavad finantsinvesteeringud (nt võlakirjad), kui ettevõte kavatseb neid kindlasti hoida lunastustähtajani; kui ettevõte ei ole soetamishetkel kindel, kas ta kavatseb võlakirja lunastustähtajani hoida või on tõenäoline, et ta müüb selle enne lunastustähtaega, tuleb seda kajastada õiglase väärtuses.

Võlakirjade ja teiste võlainstrumentide õiglane väärtus on enamasti usaldusväärselt hinnatav, sest nendest tulenevate rahavoogude (näiteks intresside ja tagasimaksete) summa ja ajastus on teada või usaldusväärselt hinnatavad.

Kord valitud arvestusmeetodit rakendatakse järjepidevalt.

Loe lähemalt „Juhiabi käsiraamatust“.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Evi Kikas

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg – V Spaa- ja Konverentsihotellis

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

BVT PARTNERS otsib BÜROOJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

28. juuni 2018

Teabevara