PP: miljonite külastajatega näitus, mida keegi näinud pole

Mis juhtub, kui meie ümber laskub tõeline pimedus, kus sõna otseses mõttes ei näe näppugi suhu pista? Näitus “Dialoog pimeduses” aitab mõista, kuidas elavad oma elu need, kes midagi ei näe.

Kuigi “Dialoog pimeduses” on nähtamatu näitus – korraldajad ise reklaamivad, et seda on külastanud miljonid inimesed, aga näinud pole veel mitte keegi –, on see silmi avav ja intensiivne kogemus. Tund aega täielikus pimeduses viibimine mõjub emotsionaalselt vist küll kõigile külastajatele.

Pimedasse ruumi, kus saab külastada parki, sõita paadiga ja lõpuks kohvikus lobiseda, lubatakse ainult koos pimeda või vaegnägijast giidiga, kes juhendab, kuhu minna ja mida kompida. Ilma giidita oleksin ilmselt kohe ninuli lennanud, aga koos giidi abiga ei tundunudki pimedus nii hirmus.

Pigem oli tund aega pimedust rahustav ja õpetlik. Näiteks avastasin ühel hetkel, et vehin rääkides aktiivselt kätega. Milleks seda teha, kui keegi ei näe?
Pimedate kohvikus saime giidilt pimedate elu kohta küsimusi küsida. Tegelikult ei tea suurem osa meist pimedate elust midagi.

“Dialoog pimeduses”
10/10
Tallinnas Ahhaa teaduskeskuses
Näitusele lastakse kindlatel aegadel ja ainult kaheksaliikmelistes gruppides. Seega oleks hea piletid ette broneerida.
Näitus jääb avatuks 2011. aasta lõpuni.

Osale arutelus

  • Urve Vilk, Liis Kängsepp ja Joosep Laik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara