PP: mäevangistuses avalduvad ellujäämisinstinktid

Danny Boyle’i “127 tundi” heidab pilgu mägedesse vangistusse jäänud mehe hingeellu ja minevikku. 

Aron Ralstoni (James Franco) näol on tegu seiklushimulise üksiku hundiga, kes veedab oma vaba aega Utah’s mägedes hulkudes.
Ta tunneb piirkonda nagu oma taskut. Ta teab, kus leidub maa-aluseid põhjaveejärvesid, milliste kivirahnude vahel on olemas läbipääsud ning kuidas seletada asukohta eksinud tütarlastele. Matkama minnes ei anna ta aga kunagi kellelegi teada, kuhu ta täpselt minna kavatseb.

Seetõttu muutub võimalikuks teda ülejäänud elu jälitama jääv tragöödia. Ootamatult libiseb kitsasse kaljude-vahelisse käiku kivirahn. Mehe käsi jääb kalju ja kivi vahele lõksu, vangistades ta üksinda mägisesse perifeeriasse. Algab 127 tundi kestev võitlus janu, kahetsuste ja mõistuse kaotamisega.

Huvitavaks, ent ka segaseks muudab filmi tüüpilisest alternatiivsem pildikasutus, kus samaaegselt toimuvaid sündmusi on ekraanile toodud erinevatest nurkadest või eri kaugustelt.

Kohati on vaatajana raske otsustada, kas nutta, naerda või pigem vihastuda. Kui on tegu pingelise olukorraga, kus elu hinnaks võib osutuda hooletult maha pillatud veepiisk, viitab taustamuusika hoopis kohe algavale põnevusterohkele lõbureisile.
Samuti ei saa vaadata mööda segadust külvavast käsikaamera kasutusest. Pimedas varjus kivirägastiku taga on värisemas kaamera pilk, ühtegi tegelast sealt aga filmi ei ilmu.

Kiitmata ei saa jätta peaosatäitjat, kelle näitlejatööd võikski lugeda filmi tuumaks. Vaatajani jõuab usutavalt etendatud janutunne ning sellega kaasnevad soovunelmad ja painavad viirastused.

Tegu on küll järjekordse toreda ja innustada prooviva filmiga, millel on vulgaarsuse piirimail kompav lahendus ja rõhutatult paatoslik lõpp, aga rohkem kui ühekordset meelelahutuslikku vahepala filmist oodata ei ole.

Ka loo sisuline moraal – vältimaks õnnetusi, anna lähedastele teada, kuhu sa minna kavatsed – saab vast veerand tunniga pärast kinokülastust peast uhutud.
Asjaolu, et filmi ainestik toetub reaalsetele sündmustele, elamust ei võimenda.

“127 tundi”
5/10
Režissöör: Danny Boyle
OSADES: James Franco, Amber Tamblyn, Kate Mara jt
Filmi pikkus: 1h 34 min
Kinodes alates 28.01

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Madis Luik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara