Astu külmaga ülekaalu vastu

Hiljuti ajakirjas Obesity Review avaldatud uurimuse kohaselt kaasneb talvega mitmeid otseselt kehakaalu lisandumise või vähenemisega seotud tegureid. Temperatuur kodus ja kontoris ning õues veedetud aeg võivad tähendada mõnda kilo siia-sinna isegi juba käesoleva kuu jooksul, kirjutab Kaaluabi.

Kui kodune temperatuur on keskmisest madalam ning sul tuleb pikemate perioodide vältel väljas viibida, saab keha sõnumi, et sooja hoidmiseks tuleb „kütet“ juurde toota, ning kuna soojatootmiseks kulub rohkem energiat, hakkab kehakaal langema.

Teisalt aga, kui püsid toas ning kodune küttesüsteem huugab täiel võimsusel, ei ole kehal tarvis temperatuuri langusega kohaneda ning siis võib seesugune termomugavus päädida mõne soovimatu lisakiloga sinu vöökohal.

University College Londoni (UCL) teadlaste väitel avaldavad istuv eluviis ja harjumus hoida ümbritsevat keskkonda püsivalt soojana ning vähene liikumine vabas õhus talvisel ajal märkimisväärset mõju toitumisharjumustele ja üldisele kehalisele aktiivsusele, mis on olulised ülekaalu mõjutavad tegurid. Uurimuse juhtiv teadlane Fiona Johnson kirjutab, et samal ajal, kui on liiga vara väita, et talvine energiakulutamine aitab kahtlusteta üleliigsest kaalust vabaneda, võib külma käes viibimist pidada usaldusväärseks meetodiks ülekaalulisuse ravimisel.

Uurimuse autorid julgustavad igaüht kütmisesse säästvalt suhtuma, mis vähendaks ühtaegu energia tarbimist ning sunniks keha ise sooja tootma. Kokkuvõtvalt ütlesid nad, et keha toodab külmaga võitlemise ajal pruuni rasva, mis mitte ainult ei salvesta energiat (nagu valge rasv seda teeb), vaid võtab osa soojatootmise protsessist.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kaaluabi. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

28. september 2018

Teabevara