Martinson: ebaõnnestumine on kiire ja odav

Praegu on parim aeg ettevõtlusega alustamiseks: kuna ebaõnnestumine on kiire ja selle hind madal, siis on võimalik proovida erinevaid äriideid, et leida neist sobivaim.  

Riskikapitalist Allan Martinsoni hinnangul pole ettevõtte ebaõnnestumise hind kunagi nii madal olnud nagu praegu. “Võin mürki võtta, et äri alustamiseks pole paremat aega,” ütleb Martinson. Seejuures ei mängi erilist rolli, kas tegu on innovaatilise ärimudeli või tarkvaralahendusega. “Tasub ainult hagu anda. Ebaõnnestumine on kiire ja odav. Võid proovida kas või viis korda, kuues kord ikka õnnestub,” sõnab ta.

Tema sõnul on hea näide cherry.ee, mis alustas eelmise aasta mais nullist ja on nüüdseks jõudnud nelja-viie miljoni kroonise kuukäibeni.
Valdkondi, kus midagi ette võtta, on Martinsoni hinnangul palju. “Igal pool saab midagi ära teha, näiteks kaubanduses, panganduses, finantssektoris. Meil on puudus mõnusatest toitlustuskohtadest. Kaubanduses ja eriti e-kaubanduses on mitmesuguseid võimalusi. Pangandus on koondunud suurte kontsernide kätte, aga turul pole väikseid nišitoodete pakkujaid,” loetleb ta.

Martinson: kindlasti tasub vaadata ka maailma. “See ei pruugi olla uus Skype, aga on sadu valdkondi, mille kaudu turule murda,” usub riskikapitalist. Ta pole nõus väitega, et targa äri projekte on Eestis liiga vähe. “Tarkvaraga tegelemine on küll paari viimase aasta jooksul oluliselt aktiviseerunud,” ütleb ta. “Raske öelda, kas oma osa oli majanduslangusel, et jalad tagumiku alt välja võeti, või on see üldine äris toimuv progress.”

Osale arutelus

  • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara