PP: balletifestival toob kokku tipud

Jõhvi balletifestival, mis neljandat aastat toob Eestisse kokku maailma parimad tantsuartistid, keskendub sel korral Skandinaavia maade tantsukunstile. 

Jõhvi kontserdimaja juhi Piia Tamme sõnul on seekordse balletifestivali, mis muide kuulub ka Tallinna Euroopa kultuuripealinnaks olemise programmi, peamine uudis laienemine Jõhvist Rakverre ja Tallinnasse. Eesmärk ikka see, et jõuda publikule lähemale. “Meil ei ole iial olnud nii palju välisesinejaid kui sellel aastal. Tänavu jõuab Jõhvi üle 60 väliskülalise,” sõnas Tamm.

Festivali peaesineja on Tšehhi rahvusteater, mis annab oma ainsad etendused Balti riikides ülimenuka tantsulavastusega “Solo for Three”. Lisaks näeb balletigalal Norra rahvusballetti, keda esindavad esitantsijad Yoel Carre?o ja Yolanda Correa Kuubast.

Samuti on kohal Rootsi kuninglik ballett, keda esindab paar Jan-Erik Wikström ja Marie Lindqvist, kes on mõlemad saanud Rootsi kuninga käest Kuldtantsija tiitli. Veel on laval Soome rahvusballeti, Vanemuise ja Estonia artistid ning paljud teised.

Festival purustab müüti. “Põnev on see, et oleme sel aastal erinevate maade koreograafiaid vahetanud. Soomlased tantsivad vene koreograafiat, Kaie Kõrb aga, kes tähistab galaga oma 50 aasta juubelit, tantsib soomlase Jorma Uotineni koreograafiat,” selgitas Tamm.

“Püüame sel aastal purustada müüti, et Skandinaavias balletti ei tantsita, seda, et norrakas või soomlane tantsida ei oska. Me kõik teame, et Peterburis ja Moskvas on head balletitrupid, aga eesmärk on tutvustada ka seda, kui põnevat koreograafiat tehakse teistes lähiriikides,” täpsustas Tamm.
Festivali programm on rikkalik. Kavas on autogrammitunnid ja esimest korda toimub tantsufilmide festival.

Suurimateks pärliteks võib pidada 26. veebruaril toimuvat Skandinaavia balletigalat ja 27. veebruaril toimuvat laste balletigalat, samuti peaesineja Tšehhi rahvusteatri balletitrupi tantsulavastust “Solo for Three” ehk “Soolo kolmele”, mida esitatakse nii Jõhvis kui ka Tallinnas.

Kolme suurmehe lugu. Viimane on kaasakiskuv ja vaimukas lugu, mis inspireeritud kolme 1960. ja 1970. aastate laulva poeedi – Jacques Breli, Vladimir Võssotski ja Karel Kryli – elust ja lauludest.

“Eriliseks teeb lavastuse see, et kolm muusikut ja nende elu ühisjooned on kokku pandud ühte lavastusse. Teiseks on Võssotski muusikat tantsulavastuses kasutada üsna haruldane. Seal on huumorit Nõukogude Liidu aadressil, samuti siiraid emotsioone,” täpsustas etenduse sisu Tamm.

Balletigala üks suursugusemaid numbreid on valminud kultuskoreograaf Jorma Uotinen ja Kaie Kõrbi koostöös, kes tantsib esimest korda elus Uotineni seatud teost.
Laste balletigala on samuti varasemast suurejoonelisem. “Tänavu on meil laval üle 300 lapse Narvast Pärnuni. Alustasime 100 lapsega, aga igal aastal on rahvast juurde tulnud,” rõõmustas Tamm.

IV Jõhvi balletifestival
25.–27. veebruarini Jõhvis, Rakveres ja Tallinnas
Piletid: 5,11–41,54 eurot
www.concert.ee

25.02 kl 19 Jõhvi kontserdimajas “Soolo kolmele”
26.02 kl 15 Jõhvi kontserdimajas tantsufilmide programm
26.02 kl 18 Jõhvi kontserdimajas Skandinaavia balletigala
26.02 kl 12 Rakvere rahvamajas kohtumine Tiiu Randviiruga
26.02 kl 13 Rakvere teatris laste balletietendus
27.02 kl 14 Jõhvi kontserdimajas tantsufilmide programm
27.02 kl 17 Jõhvi kontserdimajas autogrammitund Kaie Kõrbiga
27.02 kl 18 Jõhvi kontserdimajas laste balletigala
27.02 kl 19 Nokia kontserdimajas “Soolo kolmele”

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

KAAMOS GROUP OÜ otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara