PP: stiilne fiasko

Leo Saalepi läbikukkumise klaverikunstnikuna kiitsin Vanemuise värske esietenduse käigus heaks. Kui midagi juba teha, siis stiilselt, arvan ma. Stiilipunkte annan Vanemuise “Tabamata imele” kohe kamaluga.

Stiilseid karaktereid, mis vaese pseudogeeniuse Leo Saalepi läbikukkumislugu ilmestasid, jagus etendusse juba ainuüksi põhjusel, et laval oli ikkagi Vanemuise kullafond: publiku põline lemmiktandem Hannes Kaljujärv ja Aivar Tommingas ning Merle Jääger ja Liina Olmaru.

Eriliselt kiidan naisi. Jäägeri kehastatud Lilli oli üks vastik lipitseja ja edasipürgija, kes kasutas oma eesmärkide täitmiseks ära kõik vahendid.
Välja aga mängis ta rolli sellise mõnuga, et etenduse käigus kasvatas see enda vastu tõelise sümpaatia. Mitte et Lilli kui sündmuste arendaja kuidagi positiivsesse valgusesse oleks sattunud, aga Jäägeri esitatud karakter oli lihtsalt nii värvikas ja nauditav.

Hea ja halva rõhutamine värvide abil. Olmaru mängitud Eeva oli iseloomult Lilli vastand: ilus, vagur, hea ja vääramatut õigluseasja ajav. Tegelikult oli ta mitteusutavalt ideaalne, aga Olmaru kehastuses ka liigsesse magususse libastumisest hoiduv.

Lilli tume ning Eeva hele poolus olid võimsalt rõhutatud värvidega. Halb naine käis ringi tumedates kostüümides ja kui hea päikesenaine lavale ilmus, siis üleni valges nii riietuse kui ka aksessuaaride poolest: kannutäie valge lehmapiimaga või hiiglaslikku valget kardinat lehvitades.

Selline karakterite ülerõhutamine mõjus veidi koomilisena, kuid mina leidsin põhjust stiilipunkte juurde lisada.
Süžee kulges enamasti parajas tempos, et karakterite ning kujundusnüansside liitu märgata.

Veidikeseks venima jäi etendus teise vaatuse esimeses pooles. Küllap oli seda viivitust siiski vaja, et enne lõplikku kaartide lauale löömist väike hingetõmbepaus saaks tekkida.

Kullafondi kuuluv teos. Loen “Tabamata ime” õnnestunud etenduste hulka kuuluvaks. See on Eesti kirjanduse klassika, millega juba iseenesest tasub kursis olla. Vanemuise laval mängituna sai näidend värvikalt illustreeritud.

“Tabamata ime”
8/10
Esietendus: 19.02
Vanemuise väikses majas

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara