Anneli Viik: oma äri vajab sama palju aega kui imik

Šokolaadikohviku omanik Anneli Viik rääkis konverentsil Fantastiliste Naiste Päev, et oma äri alustamine tähendab paljustki loobumist, kuna nõuab esimestel aastatel sama palju hoolt ja aega nagu äsjasündinud lapski.  

"Ehkki pole palju päevi, mil ma šokolaadi ei söö, oli kohviku algatamise
peamiseks sooviks tahe ennast proovile panna," rääkis Viik. Ta tunnistas, et kirjutas enne šokolaadikohviku avamist sahtlisse kümneid äriplaane. „Olin mures, et minust on saanud sahtlikirjanik, ent ühel päeval hakkas šokolaadikohviku idee tunduma järjest ahvatlevam.“ 

Viigi sõnul nõuab oma äri asutamine paljustki loobumist, seda eriti ettevõtte algusperioodil. „Oma äri alustamine on täiesti võrreldav lapse saamisega. Esimene aasta äri algatamisel on võrreldav sellega, et majas on imik,“ rääkis Viik.

Lisaks tuleb oma äri alustamsel arvestada sellega, et loomingulise poolega tegeleda saamise eelduseks on toimiv ärimudel ehk siis tegeleda tuleb suure hulga tehniliste mikromajandamisprobleemidega.

„Ehkki muidu mulle meeldib käia kašmiirmantlis, siis jõulude ajal on mul alati autos transportimiseks sobilik ja mustaksminemist mitte kartev jope, et vajadusel oleks võimalik ise kaupa laiali vedada,“ tõi Viik näite.  

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara