Iga teine internetikasutaja on netist midagi ostnud

Eestis on internetist kaupa või teenuseid ostnud 45% internetikasutajatest, rääkis TNS Emori uuringuekspert Kristina Randver turunduskonverentsil Password 2011.

Internetist ostmise aluseks on interneti kasutamise võimalus. Viimased uuringud ütlevad, et Eestis on netikasutajaid 15-74aastaste seas 787 000, koos nooremate ja vanematega oleme aga maagilise 900 000 inimese piiri ületanud. Eestis on internetist midagi ostnud (kaupa, teenust) 45% internetikasutajatest.

"Enamik internetist ostjatest on kuni 39aastased, reeglina tallinlased ning keskmisest kõrgema sissetulekuga inimesed," rääkis Randver.

Internetist ostmise kasvu põhjusteks on see, et inimestel pole enam kartust internetiostude osas. See on tehtud lihtsaks, kuna ostja ei pea omama krediitkaarti, vaid saab maksta internetipangas. Plussiks on ka internetis olev kaupade suuem valik ja odavam hind. Internetimüügi takistuseks Eestis on riigi väiksus, arvestama peab sellega, et suur osa ostjatest ja ka potentsiaalsetest ostjatest elab viies suuremas linnas, kus tegelikult kõik on niigi käe-jala juures.

Internetiostlejat iseloomustab see, et inimene naudib ostmist. Neil inimestel keskmisest kallimad hobid ja vaba aja viitmise viisid. "Need on inimesed, kes käivad välismaal reisil ja vähemalt mõned korrad kuus väljas söömas," rääkis Randver.

Eestis ostetakse interneti kaudu enim finantseteenuseid, sooduskuponge, reisimisega seotud teenused, riideid, tehnikat. Mujal maailmas ostetakse sarnaseid asju, aga lisaks ka autosid, eluasemeid, samuti rohkem beebikaupu.

Leedus on praegu internetist ostjaid nii palju kui meil 5 aastat tagasi. Soomes 67% ning toimub pidev ostjate kasv. Aastal 2010 oli Soomes internetist ostude kogusummaks 9,4 miljonit eurot. Avatakse, et 2011. aasta võib olla internetimüüjatele veelgi edukam kui 2010. aasta.

Osale arutelus

  • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. märts 2018

Uudised

Teabevara