Professor: uusi sõnu on hästi omaks võetud 

Viimase aasta jooksul eesti keelde lisandunud uued sõnad on Tartu Ülikooli eesti keele professori Martin Ehala sõnul suur muutus, vahendas ERR.

Ta tõi näiteks sõna "taristu", mis levib üha laiemalt. "See sõna on läinud täiesti käibele," ütles Ehala "Terevisioonis".

Professor lisas positiivsete näidetena ka uudissõnad "kärgpere" ja "juhind". "See on väga suur muutus selle aasta jooksul - terve rida uusi sõnu," tundis Ehala heameelt.

Saatekülaline märkis, et emakeele õpetamise kaasajastamise eesmärgil hakati looma sõnarit, mis on mobiiltelefonipõhine abimees õigekirja jaoks. 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara