Turundaja: välismaal töötades selgus, et ei oska midagi

„Eestis olles tundus mulle, et tean enam-vähem kõike. Eestist välja minnes aga selgus, et ma ei tea peaaegu mitte midagi,“ rääkis turunduskonverentsil Password mänguasjade, sealhulgas Barbide müügiga tegelevas Mattel Toys´is töötav Kristy Villems-Joergensen.

Välismaal töötamine annab Kristy Villems-Joergenseni sõnul avarama maailmavaate ja oskuse kohaneda muutustega. „Sest kui sa oled üksinda Eestist väljas, oled kõikidele tormidele avatud,“ rääkis ta, "nii heas kui halvas.“

"Olen saanud palju sõpru erinevatest kultuuridest, seeläbi olen muutunud paremaks inimeseks. Vast kõige olulisem on aga see, et olen saanud kindla uskumuse iseendasse, olen saanud uskumuse, et kõik on võimalik ja ma võin kõike muuta. See on olnud vast kõige suurem võit minu jaoks,“ rääkis Villems-Joergensen.

Kristy Villems-Joergensen, kes töötas enne Mattelisse siirdumist pikki aastaid turundajana Carlsbergi kontsernis, alguses Eestis Saku Õlletehases ja hiljem Taanis, soovitas rahvusvaheliseks läbilöögiks võimalusel alustadagi rahvusvahelise ettevõtte harukontorist. Kui see võimalus puudub, tasub müüa ennast nagu brändi, kasutada oma oskuste kuvamiseks sotsiaalmeediat ja investeerida vajadusel sellessegi, et tööks välja valitud sobilikku riiki ise kohale sõita.

Rahvusvahelise läbilöögi eelduseks on Villems-Joergenseni hinnangul äriline mõtlemine, kuna klassikalises situatsioonis kuuluvad turundusliidrid ettevõtte juhtkonda, kus on eelduseks see, et sa tead, kuidas äri toimib. Eeliseks on ka positiivne suhtumine, emotsionaalne intelligentsus ning võime kohaneda kohaliku kultuuriga.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg – V Spaa- ja Konverentsihotellis

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

BVT PARTNERS otsib BÜROOJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

28. juuni 2018

Teabevara