Kasutuslepingute alusel saab kasutusse anda kõiki esemeid

Lisaks võõrandamislepingutele on VÕS-i eriosas käsitletud ka lepinguid, mille alusel on kasutusse andja kohustatud andma kasutajale eseme kasutus- ja valdusõiguse, ehk kasutuslepinguid.

Kasutuslepingute alusel kasutatakse kindlal perioodil õiguspäraselt tasu eest või tasuta asju või õigusi.

Pärast kasutusperioodi lõppemist või lepingu lõpetamist on kasutaja kohustatud kasutusse võetud asja kasutusse andjale tagastama.

Võlaõigusseaduse eriosas on käsitletud kasutuslepingutena näiteks tasuta kasutamise, üüri-, rendi-, litsentsi-, liisingu- ja laenulepinguid.

Kasutuslepingute alusel saab kasutusse anda kõiki esemeid. See tähendab, et kasutuslepingute objektiks võivad olla asjad, õigused ja muud hüved. Näiteks üürilepingu alusel saab kasutusse anda asju (nt eluruume), litsentsileping on suunatud ennekõike õiguste kasutusse andmisele (nt tarkvara).

Kasutuslepingud võivad olla tasulised ja tasuta, samuti tähtajalised või tähtajatud.

Tasuliste lepingute korral peab kasutaja maksma kasutusse andjale tasu isegi juhul, kui tasu maksmises ei ole osalised kokku leppinud.

Kasutuslepingust lähemalt „Juhiabi käsiraamatus“.

Osale arutelus

 • Andres Õige, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara