Kasutuslepingute alusel saab kasutusse anda kõiki esemeid

Lisaks võõrandamislepingutele on VÕS-i eriosas käsitletud ka lepinguid, mille alusel on kasutusse andja kohustatud andma kasutajale eseme kasutus- ja valdusõiguse, ehk kasutuslepinguid.

Kasutuslepingute alusel kasutatakse kindlal perioodil õiguspäraselt tasu eest või tasuta asju või õigusi.

Pärast kasutusperioodi lõppemist või lepingu lõpetamist on kasutaja kohustatud kasutusse võetud asja kasutusse andjale tagastama.

Võlaõigusseaduse eriosas on käsitletud kasutuslepingutena näiteks tasuta kasutamise, üüri-, rendi-, litsentsi-, liisingu- ja laenulepinguid.

Kasutuslepingute alusel saab kasutusse anda kõiki esemeid. See tähendab, et kasutuslepingute objektiks võivad olla asjad, õigused ja muud hüved. Näiteks üürilepingu alusel saab kasutusse anda asju (nt eluruume), litsentsileping on suunatud ennekõike õiguste kasutusse andmisele (nt tarkvara).

Kasutuslepingud võivad olla tasulised ja tasuta, samuti tähtajalised või tähtajatud.

Tasuliste lepingute korral peab kasutaja maksma kasutusse andjale tasu isegi juhul, kui tasu maksmises ei ole osalised kokku leppinud.

Kasutuslepingust lähemalt „Juhiabi käsiraamatus“.

Osale arutelus

 • Andres Õige, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara