Vaata, mida peab teadma üürilepingust

Isikud sõlmivad üürilepinguid väga erinevate eesmärkide saavutamiseks. Üürilepinguid sõlmitakse näiteks siis, kui soovitakse asja kasutada, kuid puudub soov asja omandada.

Üürilepingu kohaselt kohustub üks isik ehk üürileandja andma teisele isikule ehk üürnikule kasutamiseks asja ja üürnik kohustub maksma üürileandjale selle eest tasu (VÕS § 271).

Üürileping on kasutusleping, mille alusel on kasutajal õigus asja vabalt kasutada ja vallata (VÕS § 271). Kasutusperioodi lõppedes tuleb asi kasutusse andjale tagastada. Kasutusse andja on kohustatud võimaldama asja kasutamist kindlaks määratud perioodi jooksul.

Üürileping on tasuline leping (VÕS § 271). Üürnik peab maksma üürileandjale tasu asja kasutamise eest ka juhul, kui tasu maksmises ja selle suuruses ei ole kokku lepitud. Näiteks kui üürilepingu sõlmimisel ei ole lepingu osalised tasu suurust määranud, tuleb üürnikul maksta asja eest turu keskmist tasu, mida samaväärse asja kasutamise eest turul makstakse.

Üürilepingu alusel saab kasutusse anda üksnes asju, nt autod, äriruumid, eluruumid jne. Õigusi ja muid hüvesid üürilepingu alusel kasutusse anda ei saa.

Vaatamata asjaolule, et üürilepingu alusel saab kasutusse anda kõiki asju, sätestab VÕS-i eriosa teatud erinormid, mida tuleb täita üksnes eluruumi üürilepingutes.

Üürilepingutest lähemalt „Juhiabi käsiraamatus“.

Osale arutelus

 • Andres Õige, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara