Vaata, mida peab teadma üürilepingust

Isikud sõlmivad üürilepinguid väga erinevate eesmärkide saavutamiseks. Üürilepinguid sõlmitakse näiteks siis, kui soovitakse asja kasutada, kuid puudub soov asja omandada.

Üürilepingu kohaselt kohustub üks isik ehk üürileandja andma teisele isikule ehk üürnikule kasutamiseks asja ja üürnik kohustub maksma üürileandjale selle eest tasu (VÕS § 271).

Üürileping on kasutusleping, mille alusel on kasutajal õigus asja vabalt kasutada ja vallata (VÕS § 271). Kasutusperioodi lõppedes tuleb asi kasutusse andjale tagastada. Kasutusse andja on kohustatud võimaldama asja kasutamist kindlaks määratud perioodi jooksul.

Üürileping on tasuline leping (VÕS § 271). Üürnik peab maksma üürileandjale tasu asja kasutamise eest ka juhul, kui tasu maksmises ja selle suuruses ei ole kokku lepitud. Näiteks kui üürilepingu sõlmimisel ei ole lepingu osalised tasu suurust määranud, tuleb üürnikul maksta asja eest turu keskmist tasu, mida samaväärse asja kasutamise eest turul makstakse.

Üürilepingu alusel saab kasutusse anda üksnes asju, nt autod, äriruumid, eluruumid jne. Õigusi ja muid hüvesid üürilepingu alusel kasutusse anda ei saa.

Vaatamata asjaolule, et üürilepingu alusel saab kasutusse anda kõiki asju, sätestab VÕS-i eriosa teatud erinormid, mida tuleb täita üksnes eluruumi üürilepingutes.

Üürilepingutest lähemalt „Juhiabi käsiraamatus“.

Osale arutelus

 • Andres Õige, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara