Hooletus võib firmapeost õudusunenäo teha

Vahva firmapidu võib hetkega muutuda õudusunenäoks, kui mõne töötaja elu või tervis satuvad ohtu. Sestap soovitavad eksperdid juba korraldades läbi mõelda ka turvalisuse ja tervisega seotud küsimused.

„Pidutsedes kipuvad ohutusnõuded tihti meelest minema või ei pöörata neile nii suurt tähelepanu, kui võiks,“ tunnistab Päästeameti tuleohutuse planeerimise- ja analüüsi talituse peaspetsialist Liis Seisonen, „nii võivad ka õnnetused kergemini just pidutsevate seltskondadega juhtuda.“

Näiteks aasta tagasi sõitsid päästjad ajakirja Kroonika peole, kus tähistati Krista Lensini saamist peatoimetajaks – säraküünlad panid tööle automaatse signalisatsiooni. 2009. aasta lõpus kutsuti päästjad Saue valda, kus oli süttinud Alliku küla seltsimaja välisein – küünlad olid asetatud seinale liiga lähedale. Mullu oktoobris katkestati endises Heliose kinos Tallinnas noortepidu, kuna hoone ei vastanud ohutusnõuetele.

G4Si turvajuht Riivo Lõoke rõhutab, et esmaabivahendite olemasolu vabaõhuüritusel on vähemalt sama tähtis kui ilus ilm. Suurematel koosviibimistel, kui seltskonnas on väiksemaid lapsi ja kõrges eas inimesi, peaks peopaigas olema esmaabi saamise koht, kuhu saaks pöörduda väiksemate tervisemuredega.

„Ere näide möödunud aastast – suvepäevaliste telklaager püstitati alale, kus pesitsesid maaherilased,“ meenutab Lõoke, kelle ülesanne on tegeleda erinevate ürituste turvapoole korraldamisega, „rannavalve meediku juurde tekkis järjekord kümnetest nõelata saanud inimestest, mistõttu pidime arstimeid juurde tooma.”

“Korraldaja peab arvestama, et kui suvepäevade läheduses on mõni veekogu, ei jää ujumise võimalus kasutamata, järelikult mõelda tuleks ka veeohutusele,” lisab juurde G4S Eesti rannavalve projektijuht Henri Seemel. “Mõistlik on eraldada suplemiseks kindel koht, millel on lihtsam silma peal hoida. Hea, kui töötajate seas on inimesi, kes on nõus vabatahtlikult võtma enda peale rannavalvuri kohustused ning jälgima suplusala kui teised samal ajal pidutsevad.“

Seemeli sõnul kasutavad suuremad ettevõtted vetelpäästjate teenust ning G4Si rannavalvuritel on alati kaasas ka meedik ning päästmisvahendid.
“Esimeste suvepäevaliste tulekuks on  rannavalvuritel suplusala juba ära märgistatud, infotahvlid vee- ja õhutemperatuuridega üles seatud ning mootorpaat sõiduks valmis,“ selgitab Seemel, „vetelpäästjate varustuse hulka kuulub võimas prožektor, mis valgustab suplusala ka öösel, kui veekogu hakkab ligi tõmbama vägijookidest tiivustatuid.“

Lõokese sõnul tuleks juba enne pidu mõelda sellele, millised on kollektiivi peokombed ja sellest turvateenuse pakkujale teada anda. Tuleks arvestada näiteks võimalusega, et mõni töötaja võib purjus peaga hakata autoga koju sõitma.
“Kokkuleppel korraldajaga oleme jälginud, et ürituselt lahkujad ei istuks joobnuna rooli,” lausub Lõoke. “Samuti soovitame eraldada turvateenistusele ruum, kus vajadusel saavad puhata peomelust need külalised, kelle käitumine mõjub teistele häirivalt."

Pea meeles!
- Ürituse korraldamisel tuleks hinnata võimalikke riske lähtuvalt kohast, ajast ja seltskonnast
- Turvateenistust palgates anna infot varasemate ürituste kohta: millised on külaliste ootused ja peokombed;
- Suurematest üritusest on mõistlik informeerida kohalikku omavalitsust ja politseid;
- Muretse sobivas koguses esmaabivahendeid, veel parem, kui üritusel on oma meedik;
- Veekogu läheduses toimuvatel koosviibimistel on arukas määrata veeohutuse eest vastutavad isikud või tellida rannavalve;
- Puhke- ja aktiivse tegevuse alad peavad asuma üksteisest piisaval kaugusel;
- Vältimaks kutsumata külaliste tulekut, märgista eraürituse territoorium, kasuta käepaelu ja/või ürituse sümboolikaga särke;
- Looduses toimuvatel üritustel on mõistlik määrata tuleohutuse eest vastutavad isikud ja  kehtestada tule- ja suitsutegemise kohad;
- Päästeamet soovitab enne peo toimumist üle lugeda soovitused aadressidelt www.rescue.ee/669 ning www.veeohutus.ee.
Allikas: G4S Eesti, päästeamet

Osale arutelus

 • Liis Kängsepp ja Joosep Laik, Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine