Ajajuhtimise koolitaja: pole vaja kõike teha, vaid ellu jääda

"Kui me ei tea, mis on meie jaoks tõeliselt tähtis, tundub kõik tähtis. Kuna kõik tundub tähtis, tuleb meil teha kõike. Nii näevad teised inimesed meid kõigetegijatena - ja nii nad ootavadki, et me teeksime kõike. Sellises olukorras pole meil võimalik eristada, mis on tegelikult tähtis ja mis mitte. Kõike ei pea aga  tegema, vaid peab ellu jääma, " rääkis täna toimuval sekretäride päeva konverentsil FranklinCovey konsultant Silva Laius.

Laiuse sõnul tuleb pakilisus meie ellu nii väljastpoolt kui ka meie endi seest. "Me ise leiame või leiavad teised, et see tegevus on kiire ja nõuab kohest tegutsemist." Pakilisuses polekski probleemi, kui ei tekiks olukorda, et kogu aeg on kiire, ja seetõttu tekivad terviseprobleemid ning võimetus iseendaga tegeleda.

"Kui keegi räägib meile, et millegagi on kiire, siis tundub, et justkui see asi on järelikult ka tähtis," rääkis Laius. "Olulisus tuleb meie ellu aga meie endi seest. See on see, mis on meie jaoks tähtis, see on seotud meie tähtsate eemärkide ja rollidega, mida me tahame teha."

Aja planeerimise eesmärgiks pole võimalikult palju asju oma päevakvasse suruda, vaid õppida seda, kuidas olulised asjad oma päevakavasse saada ja ebaolulisele "ei" öelda.

"Tasub vaadata oma tegemisi lähtudes mõtteviisist, et kas investeerida aega planeerimiseks, ettevalmistamiseks või kulutada aeg ümbertegemistele, kriiside lahendamisele," soovitab Laius.  Inimesed ei taha oma tegevusi kirjalikult planeerida, sest selleks pole aega, asjaolud muutuvad kiiresti, pole viitsimist. Tegelikult on n-ö laiskuse taga see, et asi, mis tuleb teha, ei meeldi, on ebahuvitav või tundub liiga raske. Need on kolm peamist põhjust, miks me asju edasi lükkame.

Kardetakse ka, et planeerimine võtab elult spontaansuse. "Aga kui me ise oma elu ei planeeri, teevad seda meie eest teised," rääkis Laius. Tasub mõelda ka sellele, kas teha alati töö ise ära või varuda aega, et õpetada kolleegi või ülemust seda
tegema. "Ka ülemusi on võimalik õpetada, sest nad on samasugused inimesed nagu me isegi," rõhutas Laius.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg – V Spaa- ja Konverentsihotellis

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara