Viis vähekulukat töötajate koolitusmeetodit

Personali koolitamisest ei pääse üle ega ümber ka majanduslikult keerulistel aegadel. Sel aastal otsitakse viise, kuidas koolitada tulemuslikult, alternatiivselt ja suuremate kuludeta, et töötajad oleksid motiveeritumad ja enesekindlamad, kirjutab ajakiri Personali Praktik.

Viis meetodit, mis aitavad töötajatel olla parimal tasemel.

Töötajaid on võimalik hoida rõõmsa ja produktiivsena ka suuremate kuludeta.
Koolitusprogramme hoolikalt valides saab ennetada ka kulutusi tulevikus.

Valige ratsionaalsed koolitusmeetodid

• Töötajate koolitamiseks raisatakse vahendeid
sageli liiga kergekäeliselt. Lülitage koolitusprogrammi rohkem kättesaadavaid
tehnoloogilisi vahendeid. Selle asemel, et lennutada töötaja lühikesele konverentsile, laske neil osaleda virtuaalselt läbi online koolitus-webinari. Väiksem eelarve ei tohiks tähendada seda, et koolitusi eriti ei toimu, lihtsalt tuleb kasutada kulutõhusamaid koolitusmeetodeid.

Vähendage töötajate reisikulusid

 • Kui maksate tööga seotud reiside puhul lennupiletite, toidu, hotellimajutuse ja autorendi eest, tulevad arved kokku üpris kopsakad. Otsustage, millistel konverentsidel ja üritustel osalemine on teie organisatsiooni jaoks oluline, ja jätke mittevajalikud kõrvale – kas või ainult selleks aastaks. Kulusid aitab kokku hoida ka loobumine kaugel toimuvatest üritustest. Samuti võib erialastele koosviibimistele saata ainult võtmetöötajad ja paluda neil jagada oma uusi teadmisi ülejäänud töötajatega.

Kasutage ettevõttesiseseid andeid

• Sageli kasutatakse palju väljast sisseostetavat koolitusteenust, millega oma töötajad suurepäraselt hakkama saaksid. Leidke väikseid ja lihtsaid viise, kuidas andekaid töötajaid kasulikult rakendada. Töötajad võivad üksteisele õppesessioone korraldada. Näiteks kui teil on mõned töötajad, kes soovivad PowerPointi kohta rohkem teada saada, võite lasta nendel töötajatel, kes
on PowerPointi gurud, oma kaastöötajaid õpetada, selle asemel et palgata keegi
teine kursust läbi viima.

Kasutage töötaja abiprogrammi

• Eriti stressirohketel aegadel pakub töötaja abiprogramm nõustamist, töötubasid, ettetasutud konsultatsioone õigusasutustes ning võlanõustamist. Töötaja abiprogrammid toetavad teid püüdluse juures tagada, et vaatamata ebakindlale majanduslikule olukorrale tunneksid töötajad end kindlalt ja oleksid suutelised olema produktiivsed.

Reguleerige oma kohustusi

• Kas teie töötajad on teadlikud kõikidest ettevõtte kohustustest? Hüvitiste nõuded tööõnnetuste, töövõimetuse ja töötuse korral kipuvad pingelises majanduskliimas kasvama. Rääkige kindlustajatega ja uurige, kuidas saaks vähendada kulutusi nende kohustuste vallas ning teavitage sellest oma töötajaid, et nad teaksid täpselt, millised hüvitised või toetused neile kättesaadavad on.

Osale arutelus

 • Kaisa-Kitri Niit, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara