Viis võimalust kiireks kaloripõletuseks

Kaaluabi.ee toob välja viis lihtsat moodust oma ainevahetuse ergutamiseks kas tööl või kodus olles.

Ära istu lihtsalt niisama! Üks vana kõnekäänd ütleb, et jõude käed on saatana tööriistad. Kuid jõude kehad on isegi hullemad. Pikka aega istumine suurendab ülekaalulisuse, südameinfarkti, diabeedi, depressiooni või isegi suremise ohtu. Paljud teadlased teevad kõvasti tööd selle nimel, et määratleda istuva eluviisi mõju meie kehale ning anda suuniseid, kuidas vähendada kaheksa-tunnise istumispäeva fataalset mõju.

Üks oluline võimalus on kogu päeva vältel tehtav füüsilise treeninguga mitte seotud tegevusaktiivsuse termogenees (NEAT, ingl.k. non-exercise thermo genesis), mis kajastab energiakulu kõigile päeva jooksul tehtud (treeninguga mitte seotud) tegevustele.

1. Kõnni! Panusta kõndimisse - kodust tööle ja töölt koju, lõuna ajal, ümber kodumaja või kontori. Tõuse püsti, kui räägid telefoniga või maksad arveid.
2. Kuluta rohkem samme! Ringiga minek võib päästa Su elu! Kõnni mitu korda koopia- või kohvimasina juurde, treppidest üles ja alla, jookse kodus koos lastega. Kanna sammulugejat, sea sihiks 10 000 sammu iga päev ja vaata, kui kiiresti Sa need kokku saad.
3. Treeni töökohal! Laua taga toolil istumise asemel istu igas tunnis 30 minutit võimlemispallil - sellega kulutad rohkem kaloreid ja stabiliseerid oma peamisi lihaseid.
4. Laienda veresooni! Proovi seda: tõmba kaks korda tunnis, istumise ajal, kaks korda tõeliselt sügavalt hinge. Tõmba kopsudesse võimlikult palju õhku, hoia viis sekundit ja hinga välja. Nii saab võidelda veresoonte seintele ladestunud rasvaga - kehas toodetud lämmastikoksiid aitab eemaldada veresoontest kahjulikke rasvasetteid.
5. Vaata ja liigu! Ära vaata telerit istudes! Tõuse iga reklaamipausi ajal püsti ja tee midagi! Võimalusel vaata telerit jooksulindil joostes või trenažööril vändates. Ära pikuta teleri ees. Püsi liikvel.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Kaaluabi. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara