Kas tõlkemootorid aitavad teksti tõlkida?

Veebis leiduvad tõlkemootorid võivad sind mõnikord aidata, kuid need võivad äritulemustele ka halba mõju avaldada. Tõlkemootorite pimesi usaldamine võib tekitada kasutajates eksliku turvatunde, kirjutab Fiona Talbot raamatus „Avalda muljet oma kirjaliku inglise keelega.“

Inimesed, kes kõnelevad inglise keelt emakeelena, tunnevad selle sündroomi hoobilt ära. Selle tulemuseks on võrratult veidrad moodustised:

The industrial area looked to carry off the market this summer.

We need assignment professionals with a good eye for the detail.

Korrektsesse inglise keelde panduna kõlaksid need järgmiselt:

The manufacturing sector appeared to outperform the market this summer.

We need committed professionals with a keen eye for detail.

Mõned tõlkemootorite pakutud ingliskeelsed tõlked on täiesti absurdsed. Võib tunduda, et need abivahendid on tasuta, kuid kokkuvõttes lähevad need kalliks maksma, saboteerides sinu suhtlust ja seeläbi ärieesmärke.

Kas tõlkemootorite kasutamine on siis üldse kunagi õigustatud? Jah, kui teed seda ettevaatlikult. Püüa kasutada kõige lihtsamaid väljendeid – ja tee kindlaks, kas neid tänapäeva ärimaailmas ka tegelikult tarvitatakse. Palu abi inglise keelt kõnelevalt kolleegilt või kliendilt. Loe hiljaaegu ilmunud ärialaseid raamatuid ja artikleid, külasta suurfirmade ingliskeelseid kodulehekülgi. Vaata ringi selle pilguga, mis toimib. Sa näed isegi, et kõige keerukamad sõnad ning kõige pikemad laused ja lõigud ei ole tingimata mõjusad.

Hea inglise ärikeele saladus ei peitu inglise keelega „ärategemises” (over-Englishing the English). Selle väljendiga pean ma silmas olukorda, kus inglise keelt võõrkeelena kõnelevad autorid pingutavad üle ja kukuvad seetõttu läbi.

Loe pikemalt Fiona Talboti raamatust „Avalda muljet oma kirjaliku inglise keelega." 
 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara