Kas tõlkemootorid aitavad teksti tõlkida?

Veebis leiduvad tõlkemootorid võivad sind mõnikord aidata, kuid need võivad äritulemustele ka halba mõju avaldada. Tõlkemootorite pimesi usaldamine võib tekitada kasutajates eksliku turvatunde, kirjutab Fiona Talbot raamatus „Avalda muljet oma kirjaliku inglise keelega.“

Inimesed, kes kõnelevad inglise keelt emakeelena, tunnevad selle sündroomi hoobilt ära. Selle tulemuseks on võrratult veidrad moodustised:

The industrial area looked to carry off the market this summer.

We need assignment professionals with a good eye for the detail.

Korrektsesse inglise keelde panduna kõlaksid need järgmiselt:

The manufacturing sector appeared to outperform the market this summer.

We need committed professionals with a keen eye for detail.

Mõned tõlkemootorite pakutud ingliskeelsed tõlked on täiesti absurdsed. Võib tunduda, et need abivahendid on tasuta, kuid kokkuvõttes lähevad need kalliks maksma, saboteerides sinu suhtlust ja seeläbi ärieesmärke.

Kas tõlkemootorite kasutamine on siis üldse kunagi õigustatud? Jah, kui teed seda ettevaatlikult. Püüa kasutada kõige lihtsamaid väljendeid – ja tee kindlaks, kas neid tänapäeva ärimaailmas ka tegelikult tarvitatakse. Palu abi inglise keelt kõnelevalt kolleegilt või kliendilt. Loe hiljaaegu ilmunud ärialaseid raamatuid ja artikleid, külasta suurfirmade ingliskeelseid kodulehekülgi. Vaata ringi selle pilguga, mis toimib. Sa näed isegi, et kõige keerukamad sõnad ning kõige pikemad laused ja lõigud ei ole tingimata mõjusad.

Hea inglise ärikeele saladus ei peitu inglise keelega „ärategemises” (over-Englishing the English). Selle väljendiga pean ma silmas olukorda, kus inglise keelt võõrkeelena kõnelevad autorid pingutavad üle ja kukuvad seetõttu läbi.

Loe pikemalt Fiona Talboti raamatust „Avalda muljet oma kirjaliku inglise keelega." 
 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg – V Spaa- ja Konverentsihotellis

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara