KUIDAS tööl tervist hoida?

Eri iseloomuga tööde vaheldumine, pauside tegemine, väike liigutamine tööpäevas ja ergonoomiline töökoht päästavad tervisehäiretest nii kontoris kui ka tsehhis töötaja. Kaheksa tundi päevas ühes asendis istumine ei ole mitte lihtsalt ebamugav, vaid ohustab ka tervist – päev otsa istujat ähvardab infarkt 40% enam kui püsti töötajat, vahendas portaal Medical Billing and Coding küsitlust Ameerikast.

Sotsiaalministeeriumi andmeil on Eesti inimeste tervisenäitajad Euroopas ühed kehvemad – 62% Eesti haiguskoormusest langeb tööealisele elanikkonnale vanuses 20–64 aastat. See väljendub nii haiguse tõttu kaduma läinud töötundides, varases pensionile jäämises ja töövõimetuses kui ka tööealise elanikkonna suures suremuses.

“Halb tervis vähendab töötundide arvu nädalas meestel enam kui 12 tunni võrra ja naistel enam kui 8 tunni võrra ning suurendab enneaegu pensionile mineku tõenäosust 6% võrra võrreldes hea tervisega inimestega,” kommenteeris mullu tervisesõbraliku töökeskkonna konkursi korraldanud Tervise Arengu Instituudi peaspetsialist Külli Luuk.

Möödunud sügisel esimest korda toimunud tervisesõbraliku töökeskkonna konkursi võitnud Selver pakub töötajaile võimalust näiteks töid vahetada ja kasutab ergonoomilisi töökohti, kus saab töötada istudes ja püsti seistes.

Töökohal ja kiirelt
Langeta käed lõdvestunult külgedele, raputa neid, pendelda ette–taha, ringita õlgu.
Hoia käed lõdvalt külgedel, kalluta pea aeglaselt ühele õlale, pinguta lihaseid ja tõsta pea tagasi otseasendisse; lõdvestu ja tee siis sama harjutust teisele poole.
Siruta sirged käed külgedel alla põranda suunas, siruta kaela ette ja üles, hoia asendit, pinguta hetk, lõdvesta.
Tõsta käed küljelt üles, samal ajal sügavalt sisse hingates (pea jäta käte vahele), hoia hetk asendit ja lõdvestu – langeta käed ja pea.
Toeta küünarnukk lauale, suru otsmik tugevasti vastu peopesa, pinguta kaelalihaseid ja lõdvestu, otseasendist toeta käsi vastu kõrva, pinguta kaelalihaseid ja lõdvestu. Korda sama teise käega.

 Loo pikemaks lugemiseks telli Äripäev SIIT või osta päevapilet SIIT.

 

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara