Idamaised helid vallutavad Tallinna

Idamaise muusika festival Orient 2011 toob Eestisse ulatusliku programmi Aasia mägialadelt, kirjutab Puhkepäev.

Alapealkirja “Kõrged kultuurid” kandval festivalil esineb kuuest erinevast regioonist 16 esinejat.
Vähe tuntud paikadest tuuakse Eestisse segu müstilistest rituaalidest, maskitantsudest, suure ajalooga klassikalisest odissi-tantsust ning Himaalaja rahvalauludest.

Veel kolm päeva vältaval festivalil on võimalik näha esinejaid sellistest eksootilistest paikadest nagu Chitrali vürstiriik, Arunachal Pradesh ja Ladakh (India osariigid, mis asuvad Himaalajal), Bhutani kuningriik ja Süüria.
Kõik esinejad on valitud Oriendi programmi festivali kunstiliste juhtide Peeter Vähi ja Tiina Jokineni isiklike retkede ajal Aasiasse.

“Kindlasti on üks programmi koostamise eripärasid see, et me ei pane seda kokku laua taga kabinetis, vaid otsime ise üles huvitavad kooslused vahetult nende elukeskkonnas,” kommenteeris Peeter Vähi esinejate valimise protsessi.
“See aitab meil tuua Eestisse igal aastal autentseid artiste, keda mänedžerid ja tuurigraafikud veel ära rikkunud pole,” lisas Vähi.

Kõik kontserdid toimuvad Tallinna loomaaeda püstitatavas eripärases telgis. Pärast iga etendust toimuvad ringkäigud loomaaia öiste eluviisidega loomade juurde koos Aleksei Turovskiga.

Idamaise muusika festival Orient

11.–15. mail Tallinna loomaaias
www.erpmusic.com

KAVA
13. mail kell 19: Himalaalaja rahvalaulud ja traditsiooniline tants (Ladakh, India). Budistlikud maskitantsud (Bhutan).
14. mail kell 17: India vokaalkunst – Vishal Moghe Ensemble (India). Sufi muusika ja pöörlev derviš (Damaskus, Süüria).
15. mail kell 17: Apatani hõimu šamanistlik rituaal (Arunachal Pradesh, India). Drukpa Kagyu rituaal (Bhutan). Himaalaja laulu- ja tantsuetendus (Ladakh, India). Kalashi eepilised laulud ja tants (Chitral, Pakistan).

Osale arutelus

  • Urve Vilk, Puhkepäev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara