Kurikaelte glamuurne elu

Seriaaliks kasvanud kiirusepropaganda “Kiired ja vihased” muutub osa-osalt järjest jaburamaks ja absurdsemaks, kirjutab Puhkepäev.

Adrenaliinilembeste aasta oodatuim teos, sarja “Kiired ja vihased” viies osa, tekitab vastakaid tundeid. Kui mõte kinosaali uksel paariks tunniks ootama panna, võib filmi nautidagi.
Igatahes kohtuvad Ladina-Ameerikas sarja esimesest ja neljandast osast tuntud tegelased Rio de Janeiros – tegemist tahab üks töö.
Töö läheb kahjuks hapuks ja siis leiab seltskond, et rööviks hoopis kohalikult kahtlase kuulsusega ärimehelt tema 100 miljonit. Selle teoga saaks kindlustada oma tuleviku, lõpetada põgenemise ning olla vaba. Mõeldud-tehtud.

Selleks aga on vaja sisse murda politseijaoskonda, sest kurikael peidab oma varanduse sinna ühte seifi. Õnneks saab Ladina-Ameerikas politseijaoskonda igaüks vabalt sisse ja sealt ka välja jalutada.
Igaks juhuks röövivad peategelased veel neli politseiautot, et nendega suure röövi eelõhtul vilkurite-sireenide taustal üks kiirendusvõistlus maha pidada.

Vahepeal kaklevad kaks suurt meest – paha pätt ja hea seadusesilm –, kes hiljem hoopis mestis röövima lähevad, sest üks päästab teise elu (arva ise, kes ja kellel) ning tagaaetavast saab hoopis eriagendi kambajõmm.
Rikka mehe varandus haagitakse kahe politseiauto taha kahe trossiga ning sedasi uhatakse mööda linna päris politseinike eest põgeneda. Järele jääb hävitatud maa, lõhutud autod, majad ja taristu.
Selline uskumatult jabur, loogikavaba ja füüsikaseaduseid eirav lugu vaatajani tuuaksegi.

Ühelt poolt tundub, et film justkui küsiks, kas pahategemine pahale on ikka päriselt paha ja taunitav.
Teisalt, kui pahategemise käigus lõhutakse suur osa linna maha ning vigastatakse asjasse mittepuutuvaid inimesi, tundub, et vist ei küsi ikka.
Kummalise maigu jätab pätielu unistuslikult glamuursena kujutamine suhu küll.
Või siis ei peaks üldse püüdma seda teost analüüsida, sest pauku saab ju korralikult, efektid on vinged ning kaks tundi kinotoolis taaskäivitavad aju pärast karmi tööpäeva efektselt.

“Kiired ja vihased 5 ”
4/10
“Fast Five” (2011)
Režissöör: Justin Lin
Osades: Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Dwayne Johnson, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges jt
Filmi pikkus: 130 min
Kinodes alates 6. maist

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara