Tull: pehmed väärtused kompenseerivad, kui palgas ei suuda võistelda

Iga kord ei jõua kõigi konkureerivate ettevõtete palgaga võistelda. Siis tulevadki mängu pehmed väärtused, usub OÜ VKG Elektrivõrgud juhatuse liige Marek Tull.

OÜ VKG Elektrivõrgud juhatuse liikme Marek Tulli hinnangul on igas ettevõttes võimalik töötajasõbralikkust edendada. Tegutsemisvaldkonnast rohkem sõltuvad võimalused valitsevast majanduslikust olukorrast, usub ta. “Raskel ajal tuleb võimalusi paraku kokku tõmmata, heal ajal on lihtne töötajatele rohkemat pakkuda.”

Töötajasõbralikkusele rõhumise põhjuseks on töötajate motiveerimise vajadus. Seda selleks, et viimased ei kaaluks uusi tööpakkumisi ning et kaadri voolavus poleks liiga suur. “Iga kord ei jõua kõigi konkureerivate ettevõtete palgaga võistelda ja siis tulevadki mängu pehmed väärtused, näiteks ettevõttes valitsevad traditsioonid,” lausus Tull, kelle sõnul pakub praegu töötajatele euro tulekule järgnenud hinnatõusu tõttu pehmetest väärtustest enam huvi siiski palganumber.

Tull ootab muudatusi, mis annaks tööandjale paremad võimalused töötajate sportimist korraldada. “Istumispositsioonis töötavad inimesed vajavad liikumist. Iga haiguse tõttu kaotatud tööpäev on tööandjale kahjulik. Maksupoliitika praegu sportimisvõimaluste pakkumist väga ei soosi. Meil istuvad pooled töötajad kontoris ja vaevalt, et nad pärast tööd eriti sportima jõuavad. Pakume neile küll ujumisvõimalust, aga see ei sobi kõigile ja seetõttu tahame valikut laiendada,” rääkis ta.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara