Kriisis pani EMT kodutööst loobuma

EMT pakkus viis aastat oma töötajaile kodutöö võimalust, kuid loobus sellest kriisiaastail, kui oli vaja paindlikult ja kiiresti reageerida.

2005. aastal rakendati ettevõttes osaline kaugtöö ja inimesed said võtta kodus töötamise päevi. Neli aastat hiljem võimalus lõpetati.

"Kaugtöö muutus takistuseks kriisiajal, kui oli vaja tegutseda väga paindlikult, kutsuda kiiresti kokku koosolekuid ja teha operatiivseid otsuseid," võttis personalijuht Terje Kuusik kogemuse kokku EMT 20. aastapäeva raamatus. "Esimese sammuna lõpetasime ära pikad nädalavahetused - esmaspäeval ja reedel pidid kõik kontoris kohal olema. Peagi sai selgeks, et sellest üksi ei piisa."

Kaks aastat tagasi Eestis, rakendusuuringute keskuse Centar poolt läbi viidud uuringust "Kaugtöö Eesti organisatsioonides", selgub, et sellise korralduse puhul on ettevõtteile suurim probleem kommunikatsioon.

Uuringu järgi on töötaja poolt vaadates kaugtöö plussid paindlikkus, mugavus, ajasääst, valikuvabadus, osal juhtudel ka keskendumisvõime ning töö- ja pereelu ühildamine. Tööandjad tõid esile aga märksõnad töökeskkonna kujundamine, töötajate rahulolu ja uute töötajate värbamine. Viimase juures võib kaugtöö võimalus anda ettevõttele konkurentsieelise - saab värvata ka inimesi, kes elavad teistes linnades.

Suhtlus oli aga märksõna, mida tõid välja nii organisatsioonid kui töötajad - võrrelduna kontoris olemisega kaasneb kaugtööga kommunikatsiooni operatiivsuse langus, emotsionaalse komponendi puudumine kommunikatsioonist, kirjalikul teel väljendatud info vääriti mõistmine, kaugtööl olijate eemale jäämine meeskonnast, kui kaugtöö toimub pikemat aega, sest kogu kontoris liikuvat infot ei ole võimalik edastada kaugtööl olijale, suhtluskoormuse ümberkandumine kontorisolijatele.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara