Liiga palju und viib depressioonini 

Inimesed, kes magavad regulaarselt kuus kuni üheksa tundi ööpäevas, elavad täisväärtuslikumat elu ning kogevad vähem depressiooni. Samas ei ole liiga palju und vaimule samuti hea.

"Sellised järeldused on tähtsad, sest selgitavad piisava une tähtsust. Tavaliselt jääb piisav kuue kuni üheksa tunni sisse ööpäevas," kommenteeris uuringu tulemusi Clevelandi unehäirete kliiniku neuroloog Charles Bae. "Inimesed teavad juba, et piisava uneta kannatab nende elu kvaliteet. Samas, ka liigne uni võib tervisele liiga teha."

Üllatav on tema sõnul, et magamine vähem kui kuus või rohkem kui üheksa tundi mõjutab inimese elukvaliteeti sarnaselt - avalduvad samuti depressiivsuse sümptomid. Bae analüüsis selle teada saamiseks Ameerikas kolleegidega ligi 11 000 meespatsiendi andmeid.

Ameerika Unemeditsiiniakadeemia rõhutab, et inimeste unevajadus erineb, kuid keskmiselt vajab täiskasvanud inimene ööpäevas 7-8 tundi und, et järgmine päev oleks värske.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara