Liiga palju und viib depressioonini 

Inimesed, kes magavad regulaarselt kuus kuni üheksa tundi ööpäevas, elavad täisväärtuslikumat elu ning kogevad vähem depressiooni. Samas ei ole liiga palju und vaimule samuti hea.

"Sellised järeldused on tähtsad, sest selgitavad piisava une tähtsust. Tavaliselt jääb piisav kuue kuni üheksa tunni sisse ööpäevas," kommenteeris uuringu tulemusi Clevelandi unehäirete kliiniku neuroloog Charles Bae. "Inimesed teavad juba, et piisava uneta kannatab nende elu kvaliteet. Samas, ka liigne uni võib tervisele liiga teha."

Üllatav on tema sõnul, et magamine vähem kui kuus või rohkem kui üheksa tundi mõjutab inimese elukvaliteeti sarnaselt - avalduvad samuti depressiivsuse sümptomid. Bae analüüsis selle teada saamiseks Ameerikas kolleegidega ligi 11 000 meespatsiendi andmeid.

Ameerika Unemeditsiiniakadeemia rõhutab, et inimeste unevajadus erineb, kuid keskmiselt vajab täiskasvanud inimene ööpäevas 7-8 tundi und, et järgmine päev oleks värske.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara