Säästa reisil eurosid ehk ole ise oma reisiagent

Kuidas reisides kümneid eurosid kokku hoida? Ole ise enda reisiagent ja korralda oma broneeringud ise.

Et reisides saab raha kokku hoida mõned asjad ise ära tehes, on lihtne säästunipp. Piltlik näide sellest ka eile avalikustatud sooduspakkumisest. Nimelt lennutab Euroopa suuremaid lennufirmasid KLM koostöös Estonian Airiga Ameerika idarannikule alates 360 eurost. Selline hind saab osaks reisijale, kes broneerib ja ostab oma reisi ise välja, näiteks lennufirma kodulehelt.

Kui aga ise sellega tegeleda ei soovi, oska või taha, saab kasutada ka reisibüroode teenuseid. Näiteks reisibüroo Matkapunkt teenuseid kasutades kallineb lend 20, Estraveli klienditeenuse puhul 40 euro ehk enam kui kümnendiku võrra.

"Kui tegu on suhteliselt lihtsa marsruudiga, personaalne teenindus pole oluline ja samas on olemas valmisolek interneti kaudu makseid sooritada, saab iseteenindusliku broneerimismootori kaudu tõenäoliselt parima hinna," soovitas Estraveli tegevjuht Anne Samlik. Näiteks konkreetse USA lennu pakkumise hind on Estravelil kõige kallim traditsioonilise klienditeeninduse puhul ehk 399 eurot, büroo kodulehel iseteeninduses langeb hind 382 ja eraldi müügikeskkonna sky24.ee iseteeninduses 362 euroni.

Anne Samlik selgitab erinevate tasude tagamaid.

Traditsiooniline klienditeenindus - kõrgeima käsitlustasuga, büroole suurimate kuludega, mille puhul reisikonsultant otsib kliendi soovidele vastavaid reisivõimalusi ja pakub erinevaid variante (ka korduvalt). Eelisteks on mugavus ja personaalne teenindus.

Samuti võimaldavad reisikonsultandi oskused komplitseeritumate soovide puhul  - erinevad vahepeatused, mitte tavapärane pagas, üksi lendavad alaealised jms -  tõenäoliselt leida parema variandi kui vähemkogenud klient ise internetist suudaks. Piiratud saadavuse korral võimaldavad reisikonsultandi kasutuses olevad vahendid tõenäolisemalt kiiremini leida väljumisi, kuhu soodushinnaga kohti on või siis mõistlikke alternatiive. Abiks on ka ööpäevaringne klienditugi ja infotelefon.

Iseteenindus büroo veebis - büroo kodulehel tehtavad broneeringud on madalama käsitlustasuga personaalset teenindusega võrreldes. Veebis saab osta nii lennupileteid, hotellimajutust kui kindlustust. Vajadusel ööpäevaringne telefoniteenindus.

Iseteenindus eraldi müügikeskkonnas - sky24.ee veebis saavad eriti hinnatundlikud, samas iseseisvad kliendid kõige odavamalt ise omale reisi korraldada.

Kui krediitkaart või selle kasutamise võimalus olemas ja tegemist pole keeruliste kuupäevapusledest koosneva marsruudi kokkusobitamisega, soovitab sekretar.ee oma reis ise korraldada proovida - näiteks sooduspakkumise reklaami nähes uurida ostuvõimalust ka otse lennufirmalt. Lisaks rahasäästule võimaldab see võimekuse ja säästmisoskusega juhi ees silma paista.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara