Kui joosta ei taha, kõnni end saledaks

Neljal päeval nädalas vähemalt kolmveerand tundi kaotavad kaalust kilosid, samal ajal söömisharjumusi muutmata.

Kõndides kuus kilomeetrit tunnis – ehk reipas tempos – kulutad sama palju energiat kui aeglaselt joostes. Kõndimist peavad paljud eksperdid ideaalseks trenniks, vahendab Kaaluabi.

Esimesel kahel nädalal ei maksa üleliia pingutada. Kõnni mõõdukas tempos, läbides 20 minutiga poolteist kilomeetrit. Tee enne iga treeningut sooja: longi viis kuni kümme minutit, seejärel tee venitusharjutusi. Peale trenni samuti.

Kolmandal ja neljandal nädalal tõsta tempot, läbides 20 minutiga pikema distantsi. Õige tempo puhul peaksid pingutusest hoolimata suutma kaaslasega vestelda.

Nõuandeid kõndimiseks

- Kui aeg ja teekond võimaldab, kõnni tööle.

- Kuna kõndimine on lihtne ega maksa midagi, siis on see suurepärane moodus salenemiseks. Igapäevane kõnd muutub treeninguks, kui sa pikendad oma sammu, kiirendad tempot ning teed kõike seda regulaarselt.

 - Hoia kõndides rühti – lõdvesta oma õlalihaseid, hoides õlgu veidi längus samal ajal rinnakorvi tõstes. Kõndimisel vaata enda ette, mitte maha.

-  Kõnni uhkelt ning väldi küüru.

- Lõdvesta oma käsi. Ära kõiguta käsi kõndides edasi-tagasi.

- Astu nii, et esmalt toetada maha oma kanna ning seejärel nihutad raskuse päkale.

- Hoia oma puusad, põlved ja jalad kohakuti, nii et jalad oleksid suunaga otse. Ära muretse, kui see esmapilgul veidi piinlik tundub.

- Hoia keha sirgus või veidi ettepoole kaldu.

- Hinga sügavalt.

- Kõnni kiiremini kui lonkides. Sa peaksid kergest hingeldamisest hoolimata olema suuteline lühilausetes vestlema. Kiirenda tempot, kui tunned endas piisavalt jaksu; langeta, kui tunned väsimust.

- Jalanõude valik on määrav. Kui sa plaanid tõsisemalt kõndima hakata, tasub soetada sobivad jalanõud, mis pakuvad varvastele piisavalt ruumi, kaitsevad kanda põrutuste eest, on mugavad ning kerged.

- Kõndides vähemalt pool tundi kiirusega poolteist kilomeetrit tunnis, kaotad tasasel maal kõndides umbes 168 kalorit. Kui aga rühid ülesmäge või vastutuult, võid kaotada kuni 50 protsenti rohkem kaloreid.

Kus kõndida?

Käi Jala Tervisekõnd - sügisene võistlus 15. september - 15. oktoober. Lisainfo www.kaijala.ee

Kepikõnnimaraton - 24. juulil Noarootsis - lisainfo www.firmasport.ee

10 km kepikõnd SEB Sügisjooksul - 11. september Tallinnas. Lisainfo www.jooks.ee

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara