Millist kasu annab vabatahtlik töö?

Palju probleeme ja töid tahavad meie lähemas ning kaugemas ümbruses tegemist. Tihti on paljud neist sellised, millega ühele poole saamiseks tuleb käed külge panna vabast tahtest ja ajast.

Samuti vabatahtlikke kaasav Bioneer.ee toob välja mõned vabatahtliku tööst saadavad hüved.

Saad teha midagi head ja kasulikku. Vabatahtliku tegevuse peamine võlu on selles, et saad ise midagi konkreetset ära teha. Näiteks kedagi aidata, kodukandi elu paremaks muuta või hoopis mõnele ühiskonnas olulisele probleemile lahendusi otsida. Seda kõike sulle sobival viisil ja mahus. Eestis on palju häid algatusi, mitmesuguste väärt eesmärkide nimel tegutsevaid kodanikeühendusi, kus saad kaasa lüüa ja oma panuse anda. Aitamise rõõm on väärt kogemist!

Saad ennast proovile panna. Vabatahtlikus tegevuses võib inimene kokku puutuda uute väljakutsetega, mis pakuvad väärtuslikke elukogemusi ning enesekindlust erinevates olukordades toime tulemiseks. Vabatahtlikuna saad sa hõlpsalt proovida, kas sinus on juhiomadusi, meeldib sulle töötada koos teistega või eelistad tegutseda omaette. Kas sul tuleb hästi välja projektide kirjutamine, ürituste korraldamine või teiste inimeste nõustamine ja toetamine? Mitmed inimesed on läbi vabatahtliku tegevuse avastanud oma kutsumuse ja leidnud eneseteostuse.

Omandad uusi teadmisi ja oskusi. Alati ei pea kursustele minema, et midagi juurde õppida. Vabatahtlikuna saad ennast arendada tegevuse käigus ning õppida väga praktilisi asju, alates matkatarkustest või oma aja paremast planeerimisest, lõpetades inimeste veenmisega mõne olulise ettevõtmise tähtsuses. Vabatahtliku tegevuse käigus omandatud teadmised ja oskused ning töökogemus on sulle abiks tööturul.

Leiad uusi sõpru ja tuttavaid. Vabatahtliku tegevuse käigus võid kohtuda väga erinevate inimestega ning leida mõttekaaslasi ja sõpru kogu eluks. Näiteks lüües kaasa naabruskonna ühisüritustel saad paremini tuttavaks oma kodukandi rahvaga. Erineva taustaga inimestega suheldes avardad oma silmaringi ning lood väärtuslikke kontakte.

Veedad oma vaba aega sisukalt ja lõbusalt. Paljudele on vabatahtlik tegevus hobi, mis pakub lõõgastust ning rõõmu positiivsest tulemusest. Vabatahtlik saab olla ka koos pere ja sõpradega. Näiteks vabatahtliku noortejuhina saad laagrisse kaasa võtta oma lapsed või osaleda sõpradega mõne kultuuriürituse korraldustoimkonnas. Vabatahtlikud on vahva seltskond ning ühine tegutsemine võib kujuneda väga toredaks.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara