Autor: Rivo Sarapik • 5. juuli 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Naiste proovivad altimalt virutaalselt riideid selga

Juba paar nädalat saavad naised üle ilma Inglise veebikaubamajas Hawes & Curtis vastavalt oma mõõtudele vaadata, mis number särk ja kuidas talle selga passib. See saab teoks Tartus loodud robotmannekeeni abil, vahendab Aktuaalne Kaamera.

Esimesed päevad näitasid, et naised käivad virtuaalses proovikabiinis tunduvalt enam kui mehed, kelle tarvis valmis robotmannekeen juba aastate eest.  Maailma esimene virtuaalne proovikabiin loodi Tartus, selle arendaja ja edasimüüja on eestlaste firma fits.me.

1,5 aastaga valminud naisrobotmannekeen võtab enam kui 100 000 erinevat kehakuju ja suudab katta enam kui 90% kehavormidest. „Naiste kurve ja kumerusi oluliselt rohkem ning kehamõõdud – talje ja puusaümbermõõt – erinevad oluliselt suuremalt kui meestel,“ selgitas Aavo Aabloo, Tartu ülikooli pülomeermaterjalide tehnoloogia professor. „Mehed on rohkem pulgad või siis on väike kõht ette kasvanud.“

Paul Pällin, fits.me arendusjuht sõnas, et naised üldiselt hoolivad rohkem oma riiete istuvusest. „Täpselt see juhtus ka proovikabiinis, seda külastatakse enam kui meeste proovikabiini, ja ostmine on ka kasvanud.“

Mees- ja naismannekeeni loomisse 900 000 eurot investeerinud EAS näeb ettevõtmises jätkuvalt potentsiaali. „Ühelt poolt on 900 000 eurot väga suur raha. Samas vaadates, kui edukaks fits.me võib osutuda, saame ilmselt aasta pärast majandustulemuste pealt vaadata, et tegemist meie ühe edukama investeeringuga,“ lisas EASi innovatsioonidivisjoni juht Ilmar Pralla.

Tartu teadlaste 3,5 aasta eest loodud meesrobotmannekeen töötab neljas veebipoes.

Robotmannekeeni e-rõivakaubanduse teenistusse rakendamise eestvedaja on Massi Miliano juht ja Netikuller.ee asutaja Heikki Haldre. Mannekeeni arendajad on TÜ Tehnoloogiainstituudi polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo ja TTÜ Biorobootika Keskuse professor Maarja Kruusmaa

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700