Kui palju maksab töötaja rahulolematus?

Saksamaa ettevõtetes läbi viidud uurimus annab töölt puuduvatele töötajatele hinna.

Euroopa ühe tugevama majandusega riigi ettevõtteid uurides ei avanenud just roosiline pilt - tuli välja, et vaid 13% töötajaist teeb oma tööd pühendumusega ning töötajate rahulolematus maksab ainuüksi Saksamaa majandusele enam kui 100 mld eurot.

Korvamatu kahju 121-134 mld eurot tuleneb kehvast produktiivsusest, selgub värskest Gallup Management Journal gallupist. Tööst puudumine toob töötaja kohta kaasa päevas ligi 250 eurose kahju.

Kurioosne on seejuures, et viiendik tööealisest elanikkonnast on hetkel ametita.

Pühendumine pole samas ainult Saksmaa probleem. Näiteks Suurbritannia töötajad kurdavad demotivaatoriteks kättesaamatud ning liiga enesekindlad juhid ja infopuuduse.

Kehv produktiivsus pidurdab lisaks ettevõtetele ka Saksamaa majandust.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara