Uuring: eestlane valmis prae info eest rohkem maksma

65% eestlastest on valmis välja süües roa eest rohkem maksma, kui saaksid täpselt teada selle koostise ja toitaineinfot, selgub värskest uurimusest.

"Mõnevõrra on üllatav, et ligi kaks kolmandikku vastanutest oleks nõus rohkem maksma põhjalikuma info eest. Samas ollakse tihtipeale väljas süües liigselt tagasihoidlikud ning ei uurita ettekandjate ja kokkade käest toidu soola ja suhkru sisalduse, kalorsuse jms kohta. Seda võiks rohkem küsida, sest siis suureneb ka toidupakkujate motivatsioon ise asja uurida,“ lisas toitumisteadlane Mai Maser.

Unilever Food Solutionsi Balti riikides läbi viidud uuringu järgi soovib kaheksa Eesti elanikku kümnest täpsemalt teada, mida nende toit sisaldab ja kuidas see on valmistatud. Pea poolte arvates mõjutaks põhjalikum info roas sisalduva kohta nende otsuseid väljas süües ja nad valiksid tervislikuma toidu.

Swiss?teli peakokk Taigo Lepik lisab, et kuigi söögikohtade külastajad on Eestis tihtipeale tagasihoidlikud, et oma toidu kohta lisainfot uurida, siis huvi toidus sisalduva ja tooraine päritolu kohta on aastatega üha kasvanud.  

Väljavõtteid uuringust:

- 75% eestlastest tahaks teada, milline on nende toidus kasutatud tooraine päritolu

- 62% sooviks, et söögikohtade menüüdes oleks toidu kohta saadaval rohkem infot kalorite, soolasuse, süsivesikute koguse jms kohta

- 65% vastanutest oleks nõus roa eest rohkem maksma, kui nad teaksid täpselt, mida nad söövad.

- sama uuring viidi läbi ka Lätis ja Leedus. Ka seal vastas enamus, et soovib täpsemalt teada roas sisalduva kohta (Lätis 78%, Leedus 72%). Samas on lätlased ja leedulased eestlastega võrreldes vähem altid täiendava info tõttu toidu eest rohkem maksma – rohkem raha on nõus välja käima 39% lätlastest ja leedulastest.

- 52% peab väljas süües oluliseks toidus kasutatud maitse- ja lõhnatugevdajaid, 43% suhkru ja soola sisaldust, 40% roas sisalduvaid allergeene ja sama palju ka selle toiteväärtust.

- 82% ei küsi väljas süües kunagi infot roa toiteväärtuse, 77% toidus kasutatud maitse- ja lõhnatugevdajate, 74% roa soola ja suhkru sisalduse ja 72% toidus olevate võimalike allergeenide kohta.

- nende hulgast, kes väljas süües oma toidu kohta lisainfot küsivad, saab vaid 46% sellele vastuse.

- 54% arvab, et toitumisspetsialistid koos restorani omanike, kokkade ning tervisekontrolli ametnikega peaksid olema algatajateks, et söögikohtade menüüd sisaldaksid rohkem infot toidus sisalduva kohta.

Uuring teostati Unilever Food Solutionsi tellimusel uuringufirma Omnicom Media Groupi poolt. Eestis osales internetiküsitluses 1000 üle 18aastast inimest.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara