Spetsialist soovitab: millise kaloraažiga kaalu langetada?

Kaaluabi.ee portaalis annab toitumisnõustaja soovitusi, kuidas oleks õige toituda, et kaalus ka samaaegselt alla võtta.


KÜSIMUS: Olen lugenud selle teema kohta, aga aina segasemaks jääb mulle. Kui palju ma trenni tehes siis süüa võin. Kas pean pärast tunnist rattasõitu selle 500 kcal tagasi sööma, mis sai kaotatud tabeli järgi?

Üks kasutaja küsis ka, tal sama mure: Tahan kaalu langetada. Kaaluabis määrati kindel kaloraaž. Aga kui teen mingit trenni siis päevakaloraaž näitab, et võin selle võrra rohkem kaloreid tarbida toiduga.(Panin endale esialgu suht mitteliikuva eluviisi aga on kavas hakata jooksuga tegelema). Kas peaksin siiski määratud kaloraažiga piirduma? Või võin trennis kaotatud kalorid päevanormile lisada? Olen lugenud eri väiteid - ühed lubavad, teised mitte. Et kui trennis kulutatud kaloreid mitte tagasi süüa siis võib keha säästurežiimile minna. Või et pigem siiski süüa, muidu kaal ei lange. Kuigi kaloraaž on nagunii vähendatud?! Oskab keegi korralikult põhjendada üht või teist varianti? Kumb on õigem?

VASTUS:  Päevane energiahulk on arvestatud meie vajaduste kohaselt ehk siis selle sees on ka treeningule minev energiakulu. Kui teie päevad pole treeningkoormuselt ühesugused, siis arvestage ka oma menüü erinevate päevade jaoks eraldi välja. Päevase kaloraaži leidmiseks mõeldud valemites on füüsiline koormus ju raskusastme järgi sisse arvestatav. Kui soovite kaalu langetada, siis kerge füüsiline koormus ei vaja mingeid lisakaloreid. Kui tõepoolest kulutate niipalju kui kirjas toodud, siis sellisel juhul võib päevast tarvitavat toidukogust mõnesaja kcal võrra tõsta, aga kõigepealt tuleb olla kindel kui palju te tõepoolest kulutate. Samuti on oluline, mille arvelt oma kaloraaži korrigeerite, kas tuleb see näiteks maiustustest või on tegu lubatud koguse väherasvase kohupiimaga peale trenni. Olles trennitegija soovitan teil kindlasti tutvuda kirjandusega, mida süüa enne, mida peale treeninguid.

Vastas toitumisnõustaja doktor Kristel Ehala-Aleksejev.

Allikas: kaaluabi.ee

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara