Pensionikoguja jaoks muutub esmaspäevast elu lihtsamaks

 1. augustist jõustuv seadusemuudatus teeb II samba pensionifondide osaku omanike jaoks mitmed toimingud paindlikumaks. Näiteks võib kohustusliku pensionifondi osakuid mõne teise kohustusliku pensionifondi osakute vastu vahetama hakata senise ühe korra asemel kolm korda aastas.

Lisaks õigusele vahetada oma olemasolev kohustuslik pensionifond mõne teise kohustusliku pensionifondi vastu kolm korda aastas senise ühe korra asemel kaob ka piirang oma uute sissemaksete ümbersuunamisele mõnda teise fondi. Kui varem sai seda teha üks kord aastas, siis 1. augustist võid igal ajal otsustada, et tahad oma uued sissemaksed suunata uude fondi ning see muudatus tehakse ära kolme tööpäeva jooksul, kirjutab minuraha.ee.

Samas ei pruugi sage liikumine ühest fondist teise olla mõistlik, näiteks kaasneda võivate teenustasude tõttu või seepärast, et su senine investeerimisstrateegia ei ole lühikese kogumisperioodi tõttu end lihtsalt tõestada jõudnud. Seega peaks vahetamise-mittevahetamise otsusele eelnema analüüs.

Kõik need muudatused teenivad osakuomanike huve, kuid esmajärjekorras peab oma huvide eest seisma just pensionikoguja ise – enne otsuse tegemist võrdlema erinevate fondivalitsejate pakutavate fondide investeerimisstrateegiat, tasusid, tootlust, tutvuma fondijuhtide senise kogemusega pensionifondi raha investeerimisel jne.

Valikut tehes tasub kindlasti meeles pidada, et kõik kohustuslikud pensionifondid on avatud investeerimisriskile. See tähendab, et osaku väärtus sõltub pensionifondi investeeringute väärtusest, nii et osaku hind võib nii tõusta kui ka langeda.


Mis muutub pensionikoguja jaoks 1. augustist?

- 1. augustist 2011 jõustub kogumispensionide seaduse muutmise seadus. Selle järgi on osakuomanikul võimalik oma kohustusliku pensionifondi osakuid vahetada teise pensionifondi osakute vastu senise ühe korra asemel kolm korda aastas: 1. jaanuaril, 1. mail ja 1. septembril.

- Osakute vahetamiseks 1. jaanuarile järgneval esimesel tööpäeval tuleb registripidajale avaldus esitada hiljemalt 30. novembril. Selleks, et vahetada pensionifonde 1. maile järgneval esimesel tööpäeval või 1. septembril, tuleb avaldus esitada vastavalt hiljemalt 31. märtsil või 31. juulil. Kui esitad registripidajale kohustusliku pensionifondi osakute vahetamise avalduse kuni tänavuse aasta 31. juulini, siis osakute vahetamise sageduse muutmise tõttu realiseeritakse need avaldused juba tänavu 1. septembril.
Ühest pensionifondist teise võib üle viia korraga kõik või ainult osa vanasse pensionifondi kogunenud osakutest. Seni pidi üle viima kõik osakud.

- Kes otsustab seni kogutud osakud vanasse fondi edasi jätta ja suunata oma tulevased sissemaksed uude pensionifondi, võib uute maksete uude fondi suunamise avalduse teha igal ajal, ümbersuunamine jõustub avalduse vastu võtmisest hiljemalt kolme tööpäeva jooksul. Seni sai seda teha samuti vaid kord aastas. Kui esitad avalduse enne selle aasta 31. juulit, realiseerib registripidaja avalduse kolme tööpäeva jooksul 1. augustist arvates.

- Lihtsustatakse avalduste vorme.

- Erinevate kontohaldurite võetav tasu pensionifondi valikuavalduse vastu võtmise eest peab olema ühesuurune, sõltumata sellest, millise kohustusliku pensionifondi suhtes inimene valikuavalduse esitas.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara