Kui kõik ei klapi

Lavastuse “Jäägu meie vahele” esimene ots jättis külmaks, teise vaatuse ajal hakkas huvi kasvama ja lõppvaatust jälgides täheldasin endas isegi midagi heldimuselaadset kujunenud olevat.

Küsitavusi, kuidas seda etendust mõistma peaks, ei tekkinud – süžee oli üheselt lineaarne ja jutustav. Niisiis oli seda kerge vaadata. Kord juba tärganud uudishimu hoidis üleval huvi lõpplahenduse vastu.
Olemuslikult oli tegemist komöödiaga, kuid sellise tõsiseid teemasid lahkava komöödiaga, kus mõni koht paneb küll ehk muigama, aga suurt nalja tegelikult ei saa. Ha-ha-haa-häälitsust tegi publik tõesti vaid mõnel korral ning ega neid etteplaanitud naerutamiskohti õnneks suurt rohkem ka ei olnud.

Õnneks seetõttu, et mulle need tort-näkku-naljad ei istu. Vana Baskini teatri varem nähtud etenduste hulgas on poolpiinlikku komöödiamaiku rohkem olnud, nii et kartsin hullemat. Tegelikult oli “Jäägu meie vahele” täiesti tõsiselt võetav asi.
Siiski leidus piinlikke momente sealgi. Seiku, mille väljatulemist tavaelus hirmsasti häbenetakse, oli näidendisse sisse kirjutatud lausa ridamisi. Vahe oli vaid selles, et materjal iseenesest oli tõsine ning publik ei pidanud seda piinlikkust jagama, vaid sai kõrvalt vaadata.

Lugu rääkis paarisuhetest. Tegelikult sellest, millised need sugugi olla ei tohiks, sellest, kuivõrd vähe saavad inimesed aru, mida nende lähedased tegelikult vajavad, ning sellest, kui jämedaid vigu on võimalik oma käitumises ise neid aimamata teha.

Nautisin karakterite mängu. Puust ja punaseks võimendatuna mõjusid kujutatavad tegelased kohati koomilistena, kuid samas meenutasid ka mõnd tuttavat, kes samalaadsetes olukordades just nii võiks reageerida.
 Imetlesin ka näitlejaid, kes selle välja kandsid. Sedapuhku jäi mulje, et lavastajal on õnnestunud rollidesse leida inimesed, kes neisse olemuslikult sobivad. Minu eriline aplaus kuulub Raivo Rüütlile nauditava rolli eest maailmaparandajana, kes võõrad probleemid ära kuulas, enda omi aga paraku lihtsalt näha ei osanud.

Lavastus tervikuna on nii nagu ikka – ühtedele läheb teema rohkem korda, teistele vähem. Mõtlemisainet pakub see etendus tõenäolisemalt kui meelelahutust.

Alan Ayckbourn – “Jäägu meie vahele”
6/10
Vana Baskini Teater
Esietendus: 25. juulil Viljandis Kaevumäel

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara