Seitsme kuuga müüdud 3500 e-raamatut

Esimese seitsme kuuga on müüdud 3524 eestikeelset e-raamatut. Populaarsemateks e-raamatuteks on uus liiklusseadus ja Petrone Prindi "Minu" sari. 

Eestikeelsete e-raamatute müügiga alustasid eelmise aasta detsembris Eesti Digiraamatute Keskuse vahendusel Apollo, Rahva Raamatu ja Krisostomuse e-poed ning Elionile kuuluv digikogu.ee. Juulis lisandusid e-raamatute müüjate hulka ka EMT ja Tele2,  kes avasid samuti oma mobiilsed e-raamatupoed. "Oleme tänaseks saavutanud taseme, kus müüme keskmiselt 500 e-raamatut kuus. E-raamatute entusiastina pean ma e-raamatute müügipotentsiaali kindlasti veelgi suuremaks, kuid mitmete skeptikute ootuseid oleme tänaseks juba ületanud,“ ütles Eesti Digiraamatute Keskuse juht Margus Küppar.

Eesti suurima e-raamatute ja muusika ostukeskuse digikogu.ee esindaja Paul-Kristjan Lilje sõnul on digitaalsete raamatute äris kriitiliseks väljakutseks kvaliteetse sisu valiku laiendamine. Digikogu.ee ostukeskuses on hetkel 400 e-raamatut, ent lähitulevikus oodatakse valikusse rohkem e-raamatuid. „Sisu vähesuse probleemiga seisime silmitsi ka näiteks Elioni digitaalse videolaenutuse algusaegadel, kuid nüüd on need takistused ületatud. Loodame, et sama toimub ka Eesti e-raamatute maailmas,“ ütles Lilje.

Eesti Digiraamatute Keskuse andmeil on e-raamatute arv alates mullu detsembrist kasvanud kolm korda. Kui 2010. aasta detsembris e-raamatute müük käivitati, oli poodides müügil 150 eestikeelset e-raamatut. EDRK eesmärgiks on pakkuda aasta lõpuks elektroonilisel kujul 1000 eestikeelset raamatut.

Huvi kasv elektroonilise raamatuformaadi vastu on seotud e-raamatute hulga suurenemise, lugemiseks sobivate seadmete kättesaadavuse ja uute müügikeskkondade tekkimisega. „Näiteks USA-s müüakse e-raamatuid juba rohkem kui paberraamatuid ja ma usun, et see trend jõuab mõne aja pärast ka Euroopasse, “ lisas EDRK juht Margus Küppar.

Raamatute valiku kõrval on teiseks oluliseks teguriks valdkonna arenemisel ka digiraamatute hind. „Olen seda meelt, et digitaalne meedia peab olema füüsilisest meediast tajutavalt odavam. E-raamatud maksavad täna juba umbes 30% vähem oma paberversioonidest, kuid see vahe on veel liiga väike. Kui tarbimine suureneb, langevad kindlasti ka hinnad,“ ütles digikogu.ee esindaja Paul-Kristjan Lilje.

Lisaks odavamatele hindadele on e-raamatutel paberraamatute ees ka mitmeid teisi eeliseid. Digiraamatute ostmine on kiire ja mugav, selleks ei pea ise raamatupoodi minema ning ostetud teose saab e-poest kätte paari minutiga. Tänu elektroonilisele formaadile võib oma arvuti, nutitelefoni või e-lugeriga kanda korraga kaasas tuhandeid raamatuid. Autoritel on võimalus lisada e-raamatutesse lisaks tekstile ka video- ja helimaterjale ning infolinke. Lugeja jaoks pakub e-raamat võimalust muuta vajadusel tekstisuurust, otsida raamatust hõlpsasti soovitud kohta ning teha märkmeid. 

 

Osale arutelus

  • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara