KONTSERT
Aartika puhkemaja
12.08 kl 20 Fernando Noronha &
The Black Souli kontsert
13.08 kl 15 Tarva Jaht 2011 / The Tuberkuloited
Kulina küla, Vinni vald, Lääne-Virumaa
Ammende Villa
12.08 kl 20 Fernando Noronha & The Black Soul
Mere pst. 7, Pärnu
Jazz Cafe
12.08 kl 21 Ventsel-Unt-Kawasaki
13.08 kl 21 Miliama Quintet
Ringi 11, Pärnu
Haapsalu Kuursaal
12.08 kl 20 “Haapsalu suvemuusika” “Lõunamaa laulude lõõm“
Hortus Musicus
13.08 kl 20 “Haapsalu suvemuusika”
Eesti Filharmoonia Kammerkoori
meeskvartett
18.08 kl 20 “Lendab aeg”
Lindpriide kontserttuur
Promenaadi 1, Haapsalu
Haapsalu toomkirik
12.08 kl 23.30 “Haapsalu suvemuusika” “Öine serenaad”
Maano Männi (viiul), Terje Raidmets (viiul),
Toomas Nestor (vioola),
Aare Tammesalu (tšello),
Eda Peäske (harf)
16.08 kl 19 Kollane Allveelaev G
Posti 34, Haapsalu
Hansa Hoov
12.08 kl 21 Hansa Hoovi suvekontsert - laval Chalice
13.08 kl 21 Juubelikontsert Krieger 50
15.08 kl 21 Bonzo - End otsides
Aleksandri 46, Tartu
Kadrioru Lossi Lilleaed
16.08 kl 20 “Suvegurmee”
Mari Kalkun, Maarja, Rein Rannap
17.08 kl 20 “Suvegurmee”
Orelipoiss, Outloudz
18.08 kl 20 “Suvegurmee”
Traffic, Liisi Koikson
Weizenbergi 37, Tallinn
Kloostri Ait
12.08 kl 21 Sergei Pedersen
(vokaal, klaver)
13.08 kl 21 Sergei Pedersen
(vokaal, klaver)
Vene tänav 14, Tallinn
KÄSMU
12.08 kl 17 Viru Folk
Vihula vald, Lääne-Virumaa
Laitse Graniitvilla
18.08 kl 20 Bonzo - End otsides
Laitse, Kernu vald
Lohusalu sadam
12.08 kl 20 Bonzo - End otsides
18.08 kl 21 Tanel Padar & The Sun
Lohusalu küla, Keila vald, Harjumaa
Meresuu Spa & Hotel
16.08 kl 20 Kadri Voorand trio
Aia 48a, Narva-Jõesuu
Nikolai kirik
12.08 kl 19 Laulud klaasmere ääres - Tõnis Mägi
Mere 12, Paldiski, Harjumaa
Nisu-Rukkijahu veski
12.08 kl 18 “Love Peace Chant”
kirtanilaulja David Newman
14.08 kl 16 “Love Peace Chant”
kirtanilaulja David Newman
Rotermanni 6, Tallinn
NO99 Põhuteater
12.08 kl 22 Jazzklubi:
Raivo Tafenau bänd
Rannamäe tee 11, Tallinn
Nõmme Kultuurikeskus
16.08 kl 20 “Lendab aeg”
Lindpriide kontserttuur
Turu plats 2, Tallinn
Pirita klooster
13.08–21.08 kl 20 “Birgitta Festival”
Merivälja tee 18, Tallinn
Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse ümbrus
12.08 kl 16 “Uue Ajastu Festival 2011: Rahu Sagedus”
13.08 kl 12 “Uue Ajastu Festival 2011: Rahu Sagedus”
Kesk 15, Põlva
Pädaste Mõis
13.08 kl 18.30 Mihkel Poll Pädaste Mõisas / kontsert ja õhtusöök
Pädaste, Muhu vald
Pärnu kontserdimaja
12.08 kl 20 Kadri Voorand trio
Aida 4, Pärnu
Tallinna Raekoda
18.08 kl 20 “Cabaret”
Heli Veskus (sopran, RO Estonia),
Annaliisa Pillak (metsosopran),
Jaanika Rand-Sirp (klaver)
Raekoja plats 1, Tallinn
Tartu Jaani kirik
16.08 kl 21 Kontserdisari
“Tornimuusika” Triinu Taul
17.08 kl 20 “Grüünesse!”
Vanamuusikaansambel Rondellus
Jaani 5, Tartu
Tartu Laululava
18.08 kl 19 “Alo Mattiisen 50”
Alo Mattiseni loomingu ja isamaaliste laulude õhtu.
Esinejad: Ivo Linna, Riho Sibul,
Maarja-Liis Ilus, Lenna Kuurmaa,
Henri Laks, Raul Vaigla, Andrus Lillepea, Antti Kammiste, Ain Varts
Laulupeo pst 25, Tartu
Tõrva
Gümnaasiumi park
13.08 kl 20 Tõrva Loits 2011 -
Ehe Eesti muusika
Puiestee 1, Tõrva, Valgamaa
Tõrva kirik-kammersaal
12.08 kl 19 “Muusikal!”
Gerli Padar ja Rene Soom,
klaveril Siim Selis
Valga mnt 42, Tõrva
Von Krahli Teater
12.08 kl 21 Mooncake (Venemaa) ja Kosmofon ühiskontsert
Rataskaevu 10, Tallinn
TEATER
Eesti Draamateater
12.08 kl 19 “Tuhkatriinumäng”
Saueaugu Teatritalus
12.08 kl 19 “Saatuse heidikute kuu” Laitse Graniitvillas
14.08 kl 19 “Marquis d´Artiste”
Saku mõisas
14.08 kl 19 “Saatuse heidikute kuu” Laitse Graniitvillas
14.08 kl 19 “Tuhkatriinumäng”
Saueaugu Teatritalus
17.08 kl 19 “Panso” Sadamateatris
17.08 kl 19 “Augustikuu”
Vanemuise suures majas
17.08 kl 19 “Marquis d´Artiste”
Saku mõisas
18.08 kl 19 “Panso” Sadamateatris
18.08 kl 19 “Augustikuu” Vanemuise suures majas
Pärnu mnt 5, Tallinn
Eesti Nuku- ja Noorsooteater
12.08 kl 13 “Nukumäng on imelihtne!”
13.08 kl 13 “Nukumäng on imelihtne!”
13.08 kl 15 “Moor ja vaar. Krokodill ja neli väikest tegelast”
14.08 kl 13 “Nukumäng on imelihtne!”
14.08 kl 15 “Okasroosike”
16.08 kl 13 “Nukumäng on imelihtne!”
17.08 kl 13 “Nukumäng on imelihtne!”
18.08 kl 13 “Nukumäng on imelihtne!”
Lai 1, Tallinn
Emajõe Suveteater
14.08 kl 20 “Suveteater laulab”
Tartu Toomkiriku varemetes
17.08 kl 18 “Toomkiriku müürivaim Volk ja keelatud vili”
Tartu Toomkiriku varemetes
18.08 kl 18 “Toomkiriku müürivaim Volk ja keelatud vili”
Tartu Toomkiriku varemetes
Jaama 14, Tartu
Endla Teater
12.08 kl 17 “Gorjuhhino küla ajalugu”
Puškini Teatrikeskuse (Peterburi)
etendus Teatrifestivalil Monomaffia
12.08 kl 20 “Ibseni naised”
Visjoner Teater (Oslo) etendus
Teatrifestivalil Monomaffia
12.08 kl 22 “Kuues maitse” R.A.A.A.M. etendus Teatrifestivalil Monomaffia
13.08 kl 14 “Hamlet - A Stand Up”
Boulevardteatern (Stockholm) etendus Teatrifestivalil Monomaffia
13.08 kl 17 “Nisa” VAT Teatri etendus Teatrifestivalil Monomaffia
13.08 kl 19 “Aabitsa kukk”
Eesti Draamateatri etendus
Teatrifestivalil Monomaffia
Keskväljak 1, Pärnu
Hansahoovi teater
14.08 kl 20 “Sinised kilesussid jalas”
Pärnus Kentuki Lõvi suvelaval
15.08 kl 20 “Pulmatrall”
Räpina Tuletõrje väljakul
16.08 kl 20 “Pulmatrall”
17.08 kl 20 “Pulmatrall”
18.08 kl 20 “Pulmatrall”
Aleksandri 46, Tartu
Hüüru mõisas
14.08 kl 19 “Head ööd, ema”
17.08 kl 19 “Head ööd, ema”
18.08 kl 19 “Head ööd, ema”
Saue vald, Harjumaa
Kanuti Gildi SAAL
15.08 kl 20 “This Is Not A Love Story” Augusti TantsuFestival 2011:
Gunilla Heilborn (Stockholm)
17.08 kl 20 “Samuel Beckettile”
Augusti TantsuFestival 2011:
Taavet Jansen & Peeter Rästas
18.08 kl 20 “The Croquis Reloaded”
Augusti TantsuFestival 2011:
Cuqui Jerez (Madriid)
Pikk 20, Tallinn
Kuressaare Linnateater
17.08 kl 19 “Morten lollide laeval”
KUMU auditooriumis
18.08 kl 19 “Morten lollide laeval”
KUMU auditooriumis
Tallinna 20, Saaremaa
Pärimusteater LOOMINE
12.08 kl 18 “Adamson: kujud ja killud” Amandus Adamsoni
ateljeemuuseumi aias
17.08 kl 18 “Adamson: kujud ja killud” Amandus Adamsoni
ateljeemuuseumi aias
18.08 kl 18 “Adamson: kujud ja killud” Amandus Adamsoni
ateljeemuuseumi aias
Vene 6, Tallinn
R.A.A.A.M
12.08 kl 19.30 “Pärast surma Jendalis” Jäneda Pullitallis
12.08 kl 19.30 “Tühermaa”
Viinistu Kunstimuuseumis
13.08 kl 19.30 “Pärast surma Jendalis” Jäneda Pullitallis
13.08 kl 19.30 “Tühermaa”
Viinistu Kunstimuuseumis
14.08 kl 15 “Tühermaa”
Viinistu Kunstimuuseumis
Süda 8-7a, Tallinn
Saueaugu Teatritalu
12.08 kl 19 “Tuhkatriinumäng”
14.08 kl 19 “Tuhkatriinumäng”
Saueaugu talu, Ohtla küla, Martna vald, Läänemaa
Tallinna Linnateater
12.08 kl 18 “Scapini kelmused”
13.08 kl 18 “Scapini kelmused”
15.08 kl 18 “Scapini kelmused”
16.08 kl 18 “Scapini kelmused”
17.08 kl 18 “Karin. Indrek.
Tõde ja õigus. 4.”
18.08 kl 18 “Karin. Indrek.
Tõde ja õigus. 4.”
Lai 23, Tallinn
Theatrum
12.08 kl 20 “Tuulesaared”
Tahkuna tuletorni all
13.08 kl 20 “Tuulesaared”
Tahkuna tuletorni all
Vene 14, Tallinn
Ugala Teater
12.08 kl 19 “Läbi klaasi”
Meleski klaasivabrikus
13.08 kl 19 “Läbi klaasi”
Meleski klaasivabrikus
18.08 kl 19 “Läbi klaasi”
Meleski klaasivabrikus
Vaksali 7, Viljandi
Uhtjärve Nõiariik
12.08 kl 18 “Väike nõid”
13.08 kl 14 “Väike nõid”
13.08 kl 18 “Väike nõid”
14.08 kl 12 “Väike nõid”
14.08 kl 16 “Väike nõid”
Urvaste, Võrumaa
Vargamäel
12.08 kl 19 “Vargamäe voonake”
13.08 kl 19 “Vargamäe voonake”
14.08 kl 19 “Vargamäe voonake”
18.08 kl 19 “Vargamäe voonake”
Albu vald, Vargamäe
Von Krahli Teater
17.08 kl 19 “Gilgameš ehk igaviku nupp” Katla auk (Põhja pst 27A)
Rataskaevu 10, Tallinn
Võru Linnateater
17.08 kl 20 “Samuel Beckettile”
Kanuti Gildi SAALis
18.08 kl 19 “Samuel Beckettile”
Fr.R.Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi sisehoovis
Liiva 13, Võru
NÄITUS
Adamson-Ericu muuseum
“Igavesti naiselik” Johannes Greenbergi ja Ferdi Sannamehe looming, kuni 13.11
Lühike jalg 3, Tallinn
Draakoni Galerii
“Teerada kivis” Uno Roosvalt,
kuni 19.08
Pikk 18, Tallinn
Eesti Loodusmuuseum
“Looduse Aasta Foto 2011. Parimatest parimad”, kuni 31.08
“Tiiger. Ninasarvik”, kuni 31.08
Püsinäitus: “Eesti loodusest”
Lai 29, Tallinn
Eesti Maanteemuuseum
“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee
ajaloost
„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”
“Kogu elu teel”
Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel
Püsiekspositsioon “Tee ajalugu!”
Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond
Eesti Rahvusraamatukogu
Püsinäitused:
Eduard Wiiralti galerii, Eesti riiklike teenetemärkide galerii ja Eesti Rahvusraamatukogu ajalugu tutvustav väljapanek
Tõnismägi 2, Tallinn
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
“Imbi Ploompuu keraamika ja
graafika”, kuni 04.09
“Islandi kaasaegne disain”, 17.08–04.09
Lai 17, Tallinn
Haus Galerii
“Kui armastus on, siis tegelikult seda pole” Tuuli Mann, kuni 26.08
Uus tn.17, Tallinn
Hobusepea galerii
“Teerada kivis” Uno Roosvalt,
kuni 22.08
Hobusepea 2, Tallinn
Kadrioru kunstimuuseum
“Eesti ikoonikunst”, kuni 02.10
“Bosch & Bruegel. Ühe maali neli
jälge”, kuni märts 2012
Püsiväljapanek:
16.–20. saj maalikunst.
Madalmaade, saksa, itaalia,
vene meistrid
18.–20. saj Lääne-Euroopa ja
Vene tarbekunst ning skulptuur
Weizenbergi 37, Tallinn
Kumu
“Kaksikportree. Flaami sümbolistid James Ensor ja Jules de Bruycker”,
kuni 30.10
“Pavel Filonov ja vene avangard”,
kuni 18.09
“gateways. Kunst ja võrgustunud
kultuur”, kuni 25.09
“Üksi linnas. Ludmilla Siim ja Jüri Palm”, kuni 28.08
“Urmas Ploomipuu valge maja”,
kuni 23.10
Püsiväljapanek:
Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.
Eesti kunst Teise maailmasõja
lõpust taasiseseisvumiseni.
Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn
Mikkeli muuseum
“Vene ikoonid. Gunnar Savisaare
kogu”, kuni 14.08
Püsiväljapanek:
Johannes Mikkeli kollektsioon: 16.-20. saj. Lääne-Euroopa, Vene, Hiina kunst
Weizenbergi 28, Tallinn
Munkadetagune tornigalerii
“Punane Piir” Raul Meel, kuni 09.09
Müürivahe 58, Tallinn
Niguliste muuseum
Püsiväljapanek:
“Kirikukunst 13.–18. sajandist”,
“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku
hõbevarad”
Niguliste 3, Tallinn
NUKU muuseum
Püsinäitused:
“Ferdinand Veike ekspositsioon”
“Nukuteatri ajalugu Eestis”
“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”
“Maailma nukkude saal”
“Õuduste kelder”
“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”
“Tähtede Võlv”
“Nukutöökojad”
“Auruteater”
Lai 1, Tallinn
Pärnu Kunstnike Maja
HGDF, kuni 20.08
Nikolai 27, Pärnu
PÄRNU LINNAGALERII RAEKOJAS
Lola Liivat, 17.08–10.09
“Tagasi koju ...”, kuni 13.08
Uus 4, Pärnu
Raevangla Fotomuuseum
“Eesti fotograafia ajaloost 1840-1940. aastani”, kuni 31.12
“Hingele ja ihule”, kuni mai 2012
Raekoja 4/6, Tallinn
Tallinna Kunstihoone
“Abstraktne” Eesti Kunstnike
Liidu aastanäitus, kuni 14.08
“Murdosa” Alice Kask, kuni 28.08
Vabaduse väljak 6, Tallinn
Tallinna Lastemuuseum
Autorinukunäitus “Koosmäng”
Püsiekspositsioon:
“Need vanad armsad mänguasjad”
Kotzebue 16, Tallinn
Tallinna Linnagalerii
“Light Trapped In Matter”
Rachel De Joode, kuni 28.08
Harju 13, Tallinn
TARTU KUNSTIMAJA
Eesti Akvarellistide Ühendus,
kuni 14.08
Eevart Arrak, kuni 14.08
Meiu Münt, kuni 14.08
Vanemuise 26, Tartu
Tartu Mänguasjamuuseum
“Mustrikeeles mängud ja mänguasjad”
“Koos kasvamine” Maaja Kalle waldorf- ja käsitöönukkude näitus “Meeri Säre meenutades”
“Eesti filminukud”
“Eesti mänguasjategijad”
“Ärtu äss ja ja pada emand”
“Ajalugu mängides”
Näitus Tõnu Laugu ja Väinu Paasi meisterdatud mänguasjadest
“Jars-Jamp” Ühe poistekamba päevik
“Miriami maailm”
Lutsu 8, Tartu
Tartu Ülikooli kunstimuuseum
“Kultuur Tartus - tudengi silmade
läbi”, kuni 30.09
Püsiväljapanek:
Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku kunsti paremate tööde originaalsuuruses kipsjäljendid.
Iidsed originaalid: Egiptuse muumia, mündid, vaasid, savilambid ja
kiilkirjatahvlid
Ülikooli 18, Tartu
Võru Linnagalerii
Tallinna Illustratsioonide trienaal,
kuni 26.08
Liiva 13, Võru
Autor: Signe Sillasoo, Urve Vilk