Vabaduse auks

20. augustil tähistab Eesti 20 aasta möödumist iseseis­vuse taastamisest. Sel puhul toimub üle Tallinna mitmesuguseid pidustusi: “Vabaduse laul”, Islandi päev jpm.

“Vabaduse laul”

20. augustil algusega kl 17.30 Tallinna Lauluväljakul
Eesti iseseisvuse taastamise 20. aastapäeva tähistab 20. augustil kontsertpidustus “Vabaduse laul”. Kontsert on teetähis kahele Eesti rahvas jaoks olulisele sündmusele – 20. augustil möödub 20 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest ning Eesti pealinn Tallinn kannab uhkusega Euroopa kultuuripealinna tiitlit.
“Vabaduse laulul” esinevad Justament, Riho Sibul, Mari Kalkun, Dagö, Vaiko Eplik, Jaak Johanson, Malcolm Lincoln, Iiris, Jarek Kasar ehk Chalice ja Ewert & the Two Dragons.
Välisriikidest tulevad koos Eesti rahvaga sündmust tähistama Sinead O’Connor (Iirimaa), kelle palavalt oodatud kontsert jäi 1990. aasta Rock Summeril poliitilistel põhjustel ära, ning saami revolutsionäär Mari Boine (Norra), kelle iidne saami joig on ka varem Eestis kõlanud ja muusikasõpradele hinge pugenud.
Tervitusena teiselt tänavuselt Euroopa kultuuripealinnalt Turult jõuab lauluväljakule Kimmo Pohjonen, kes saabub sel korral peale akordioni koos Soome profimaadlejate ja orkestriga.
Lõunanaabrite juurest tuleb esinema ansambel Brainstorm ning tervitusega kodupublikule astub üles pikisilmi Eesti lavadele tagasi oodatud Kerli.
Pilet: sissepääs tasuta
info: www.20.ee

Islandi päev
21. augustil toimub Tallinnas Islandi päev, mille avab 20. augusti südaööl Tallinna lauluväljakul toimuval “Vabaduse laulul” Islandi president Ólafur Ragnar Gr?msson. Islandi päevaga tänavad Eesti riik ja välisministeerium Islandi riiki vapruse eest aastal 1991 Eesti taasiseseisvumist esimesena tunnustamast. Islandile pühendatud päeva raames astub erinevais Tallinna sisehoovides, kontserdipaikades ja Islandi väljakul üles üle kümne saareriigi muusikakollektiivi, Katusekinos näidatakse Islandi-teemalist filmi, avatakse Islandi-teemalised näitused ning põhjamaadest inspireeritud toiduturg.
Islandi päevale paneb punkti suur pidu, mis toimub 21–03 Von Krahli teatrimajas. Krahli klubi- ja teatrisaalis ning terrassil teevad etteaste kuus päeva jooksul vanalinna hoovides ja näitusesaalides esinenud põnevat ja erikõlalist artisti. Neile lisandub energiline Reykjaviki elektrotrio Sykur ning peo finaalis DJ-set’iga Islandi elektroonilise souli suunanäitaja GusGusi asutajaliige ja multitalent President Bongo.
Pilet: suur osa programmist on huvilistele vaba sissepääsuga
Info: www.20.ee/islandipaev

“Kolm hetke Eesti muusikast”
20. augustil kl 16 Tallinnas Harjumäel
Harjumäel toimub Eesti taasiseseisvumispäeva tähistamine, kus esineb kõnega Tallinna linnapea ning toimub kontsert. Ühtlasi avatakse selle üritusega 20. augusti väljak ja purskkaev.
Kontserdil kõlab Eesti esimese iseseisvuse, laulva revolutsiooni ja praegusaegne muusika, mille heliloojad on Raimond Valgre, Alo Mattiisen, Rein Rannap jt.
Kontserdil esinevad solistid Jassi Zahharov, Airi Allvee, Kristjan Kasearu ja rokkansambel, Meelis Hainsoo, ETV lastekoorid ning politsei- ja piirivalveorkester. Dirigendid on Lii Leitmaa ja Hando Põldmäe.
Pilet: sissepääs tasuta
Info: www.20.ee/harjumae-kontsert

“Isamaa ilu hoieldes – Alo Mattiisen 50”
21. augustil kl 17 Pärnus
Ammende Villa aias
Eesti taasiseseisvumise 20. aastapäeva auks toimub Pärnus Alo Mattiiseni loomingu ja isamaaliste laulude õhtu. Esinevad Ivo Linna, Riho Sibul, Maarja-Liis Ilus, Lenna Kuurmaa, Henri Laks, Raul Vaigla, Andrus Lillepea, Antti Kammiste, ja Ain Varts.
Pilet: hind 10 €, soodustusi ei ole
Info: www.kontsert.ee

Via Baltica festival
21.–27. augustil Liepajas Lätis
Balti keti aastapäeva (23. august) ajal toimuval festivalil astuvad üles Eesti, Läti ja Leedu artistid. Kavas on nii klassikalist muusikat kui ka modernset džässi ja eksperimentaalset heliloomingut. Festivali raames avatakse fotonäitus. Ürituse eesmärk on olla kohtumispaik muusikutele, noortele talentidele ja Balti riikide publikule. 
Pilet: 10–22 €
Info: www.facebook.com/pages/VIA-BALTICA-festival/164259640305149?sk=events  ja www.twitter.com/via_baltica

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara