Püsiv töövõimetus ei ole automaatne alus töölepingu lõpetamiseks

Töövõimetusleht, millel lõpetamise põhjusena on märgitud püsiva töövõimetuse määramine, ei ole automaatselt aluseks töölepingu lõpetamiseks, rõhutab Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Küsimus: Töötaja esitas haiguslehe kus on märgitud otsus : määratud püsiv töövõimetus. SKA otsuse tegemise kuupäev 17.08.2011.a.
Kas see on aluseks töölepingu lõpetamiseks või peaksime töötaja käest küsima ka SKA otsuse?
Millise § alusel peaksime töölepingu lõpetama?

Vastus: Töövõimetusleht, millel lõpetamise põhjusena on märgitud püsiva töövõimetuse määramine, ei ole automaatselt aluseks töölepingu lõpetamiseks. Püsiv töövõimetus võib tähendada ka töövõime kaotust näiteks 10% ulatuses. Töövõime kaotuse ulatus on näidatud Sotsiaalkindlustusameti otsuses.
 
Sõltumata püsiva töövõimetuse kindlaksmääramisest peab tööandja kaaluma, kas töötaja on reaalselt võimeline kokkulepitud tööd tegema või mitte. Mõnikord on arsti otsusega ette nähtud, et konkreetsetel tingimustel töö on töötajale vastunäidustatud ja teda ei tohiks sellele rakendada. Kui töötaja ei saa enam teha oma tööd, siis on tööandjal võimalik tööleping lõpetada TLS § 88 lg 1 p 1 alusel.

Osale arutelus

  • Lemmi Kann, Urve Vilk

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

  • Juunis
    17%
    17%
  • Juulis
    83%
    83%
  • Augustis
    0%
    0%
  • Ei puhkagi suvel
    0%
    0%
  • Muu
    0%
    0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Käsi­raamatud

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine