IT-teenuse sisseost pole tuumafüüsika

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogiale (IKT) ettevõttes võib läheneda kahelt poolt. Majanduslikult pole mõttekas kõikide kompetentsidega IT-meeskonda palgal pidada.

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogiale (IKT) ettevõttes võib läheneda kahelt poolt.
“Esimese puhul investeerib ettevõte seadmetesse ise, palkab IT-juhi ja spetsialistid ning kannab võimalikud erakorralised kulud,” selgitas Elioni ärijuht Mart Sepp. “Teise võimalusena tarbib ettevõte kogu IKTd teenusena: rendib serveri, arvutitöökohad koos lisaseadmetega, spetsialistid ja vajadusel ka IT-juhi ning viib enda jaoks erakorraliste kulude tekkimise võimaluse miinimumini.”  Viimasel juhul on tema sõnul IKT-kulud kogu aeg kontrolli all, sest ettenägematuid väljeminekuid ette ei tule.

ÜKS KÜSIMUS

Millal osta, millal teha ise?

Majanduslikult pole mõttekas kõikide kompetentsidega IT-meeskonda palgal pidada. Mida varem maksime koos maksudega neile, läheb nüüd teenusepakkujale, kuid tulemuseks on oluliselt universaalsem kompetents. Praegu jõuame kõikide kasutajate murede juurde ja saame parema tulemuse.
Meie IT-tiim jäi teenuse sisseostmisega väiksemaks. Miinus on teenust sisse ostes, et mingi osa kontrollist annad ära ja prioriteete tuleb partneriga pikemalt ette kokku leppida.
Kogu IT-kompetentsi ei saa sisse osta, kliendi pool peab ka olema keegi, kes asjast midagi teab ja on teenusepakkujale partneriks. Kui on väga ärikriitilisi asju, mille katkiminekul peab väga kiiresti ehk tundidega reageerima, võiks majas olla keegi, kes sellega hakkama saab. Kui teenuse poolepäevane puudumine annab tõsise löögi, siis tunni aja jooksul reageeriva teenuse saamine on väga kulukas ja kellegi väljasaatmine nõuab ikkagi aega.

Sven Ahtama, Saku Metall ASi IT-juht

Loo pikemaks lugemiseks telli Äripäev SIIT või osta päevapilet SIIT.

Osale arutelus

  • Urve Vilk, Mariliis Pinn

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara