IT-teenuse sisseost pole tuumafüüsika

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogiale (IKT) ettevõttes võib läheneda kahelt poolt. Majanduslikult pole mõttekas kõikide kompetentsidega IT-meeskonda palgal pidada.

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogiale (IKT) ettevõttes võib läheneda kahelt poolt.
“Esimese puhul investeerib ettevõte seadmetesse ise, palkab IT-juhi ja spetsialistid ning kannab võimalikud erakorralised kulud,” selgitas Elioni ärijuht Mart Sepp. “Teise võimalusena tarbib ettevõte kogu IKTd teenusena: rendib serveri, arvutitöökohad koos lisaseadmetega, spetsialistid ja vajadusel ka IT-juhi ning viib enda jaoks erakorraliste kulude tekkimise võimaluse miinimumini.”  Viimasel juhul on tema sõnul IKT-kulud kogu aeg kontrolli all, sest ettenägematuid väljeminekuid ette ei tule.

ÜKS KÜSIMUS

Millal osta, millal teha ise?

Majanduslikult pole mõttekas kõikide kompetentsidega IT-meeskonda palgal pidada. Mida varem maksime koos maksudega neile, läheb nüüd teenusepakkujale, kuid tulemuseks on oluliselt universaalsem kompetents. Praegu jõuame kõikide kasutajate murede juurde ja saame parema tulemuse.
Meie IT-tiim jäi teenuse sisseostmisega väiksemaks. Miinus on teenust sisse ostes, et mingi osa kontrollist annad ära ja prioriteete tuleb partneriga pikemalt ette kokku leppida.
Kogu IT-kompetentsi ei saa sisse osta, kliendi pool peab ka olema keegi, kes asjast midagi teab ja on teenusepakkujale partneriks. Kui on väga ärikriitilisi asju, mille katkiminekul peab väga kiiresti ehk tundidega reageerima, võiks majas olla keegi, kes sellega hakkama saab. Kui teenuse poolepäevane puudumine annab tõsise löögi, siis tunni aja jooksul reageeriva teenuse saamine on väga kulukas ja kellegi väljasaatmine nõuab ikkagi aega.

Sven Ahtama, Saku Metall ASi IT-juht

Loo pikemaks lugemiseks telli Äripäev SIIT või osta päevapilet SIIT.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mariliis Pinn

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine