Pereisa keskeakriis mitteimalas kastmes

Romantiline komöödia küsib, mis siis, kui kõik pole nii, nagu alguses paistab. Ja samas küsib ta, mis siis, kui on.

Keskikka jõudnud Cali (Steve Carell) ilus elu töö, pere ja abikaasaga (Julianne Moore) puruneb, kui viimane oma truudusetusest teatab. Pärast keskkooli abieluranda purjetamise tõttu paljudest rõõmudest – flirtivad naised, mehised joogid ja stiilne riietus – ilma jäänud Cal tunneb pettunu, katkise ning ennast haletsevana, et tal on õigus seda kõike kogeda.

Ent ta ei oska, sest enesehaletsus jäämurdjana ja kontaktide loomisel ei paista töötavat. Talle tuleb appi üliedukas naistemees Jacob (Ryan Gosling), kes tutvustab vaatajale kogu alfaisase repertuaari kuuluvat tööriistakasti – pealiskaudseid, ent töötavaid vahendeid nagu sõnad, riided ja dringid. Cal õpib neid vähehaaval kasutama. Baarid ning tühine ja vaid üht eesmärki (suunaga voodi) täitev jutt saavad ta igaõhtuseks repertuaariks. Esialgu rohmakast külgelööjast saab peagi osav sell.

Siiski selgub, et Cal ei ole naistemurdja, vaid lihtsalt rutiiniga harjunud pereisa, kes tema kõrval olevaid olulisi inimesi iseenesestmõistetavana võtab ja vähese tähelepanuga kostitab.

Mõistagi ilmneb see pärast piinlikke seiklusi, pähe õpitud tühiseid flirtimismustreid ning kokkupõrkeid endise naise ja lastega. Samuti selgub, et naistemees on tegelikult ikkagi vaid inimene, kel liha-luu taga peidus süda ja tunded.

Ühelt poolt ei paku linateos midagi peale kulunud moraali, et esmapilgul õigeks peetav ei pruugi olla see, mida arvad olevat. Samuti oleme paljudest filmidest saanud teada, et elus õige ära tundmiseks tuleb vahel ka valet proovida.

Teisalt ei ole film tuntud moraalide kordamisest hoolimata tüütu, vaid jääb meelde terve ja optimistliku alatooniga – alati ei suju ning asju kukub puruks ka kõige tugevamal ja alfaisasemal, kuid mossitamine ja enesehaletsus ei aita.
Hästi kirjutatud ja mängitud lugu ei tee sellest omas žanris imalat, vaid alguses veidi kehvalt käima saava, kuid siis üha paremaks muutuva ja üllatusi pakkuvate käikudega teose. Steve Carell särab taas ja kõik on lõpuks õnnelikud.

“Rumal pöörane armastus”
9/10

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine