Klišeedest pungil segu märulist, vesternist ja ulmest

Kahe toreda žanri – vesterni ja ulme – kokkupanek peaks ju pakkuma mingi uue sulami ja tagama uskumatult hea publikumenu, aga midagi head ja asjalikku pole filmilt “Kauboid ja tulnukad” mõtet oodata, sellele viitab ka linateose nimi.

Teatud mõttes täidab film kõik ootused. On kauboid, on tulnukad, on klišeed, on eriefektid ja head näitlejad. Kauboid on maskuliinsed, räpased ja jõrmid, tulnukad on koledad ja hirmsad, naised on lihtsalt ilusad. Saab ka nalja, sest film mõjub naeruväärsena, ja arvestades seda, kuidas see lõppeb, on ilmselt oodata järge. Ma pole küll muidugi päris kindel, et võimalik järg vaatamist kannatab...

Kuigi mingit üleelusuurust elamust film ei paku, on sel peale humoorikuse veel plusse. Näiteks ei linastu see kinodes 3D-formaadis, mida viimasel ajal üle ekspluateeritakse, nagu kõik filmisõbrad ilmselt isegi teavad.
Teiseks on näitlejad tõesti hästi valitud ja peategelaste seas on midagi igale maitsele: Daniel Craig noorematele naistele, Harrison Ford natuke vanematele naistele ja Olivia Wild igas vanuses meestele.

Kolmandaks räägitakse rahvaste ja erinevate rasside vahelisest sõprusest – kui vaenlane ähvardab, tuleb ju ikka koonduda. Selle kõige kõrval võiks muidugi välja tuua, et film on umbes pool tundi liiga pikk ja selle oleks saanud teha tunduvalt tihedamaks. Eriefektide kallal oleks ilmselt samuti saanud veel nokitseda.

Samal ajal on linateos klišeedest niivõrd pungil, et see muutub juba omaette väärtuseks.
Seega tasuks filmi “Kauboid ja tulnukad” vaadata inimestel, kes otsivad humoorikat meelelahutust ning peavad lugu märulitest, vesternitest ja kosmoselaevadest.
Seejuures tuleks juba ette arvestada sellega, et kuigi teatav sarnasus Joss Whedoni kosmosevesterni ja kultusseriaaliga “Firefly” on muidugi olemas, jääb film “Kauboid ja tulnukad” kvaliteedilt kahjuks valgusaastate kaugusele maha.

“Kauboid ja tulnukad”
Kinodes alates 2. septembrist
7/10

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Liis Kängsepp ja Joosep Laik

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine