Väikeste inimeste väiksed rõõmud

Ugala teatri näitleja Tanel Ingi teeb oma lavastajadebüüdi, tuues välja lihtsa ja südamliku loo “Väike raha”, mis räägib kahest inimesest, kes teineteiseta hakkama ei saaks.

Lavastuse aluseks on Soome ühe soosituma näitekirjaniku Sirkku Peltola näidend, mis räägib 50aastasest mehest Jasonist, kelle arstid on tunnistanud alaarenenuks. Tema sisemaailm on lihtne ja lapsemeelne, mees ise on seejuures õnnelik.

Peategelane Jason elab ühes väikses külas koos oma emaga, kelleta ta toime ei tuleks. Rutiinne elu sisaldab Jasoni iganädalasi sõite liinibussiga kohalikku linnakesse, kus ta käib asju ajamas. Ema on teda selleks hoolega treeninud, et poeg mingil moel siiski ise hakkama suudaks saada. Jasoni käimised on olulised, kuna ka emal on oma hädad. Mõneti on ta poja toest samavõrd sõltuv kui poeg tema toetusest.

Jasoni linnasõidud on iga kord täidetud täpselt samade tegevustega, mis aitavad kinnitada mehe tunnet oma toimetuleku kohta. Ta käib samades kohtades ja suhtleb samade inimestega, kuid ühel päeval muutub kõik. Jason kohtub kahe võõraga, kes löövad tema senise harjumuspärase kulgemise segamini.
Mitte päris tragikomöödia. Žanriks on märgitud, et tegemist on tragikomöödiaga. Lavastaja Tanel Ingi seda päris niimoodi siiski nimetada ei taha, kuna sõna “tragikomöödia” tekitavat odava lavastuse tunde.

“See on kurb ja naljakas küll, aga samas nii lihtne ja südamlik, et kui seda tragikomöödiaks nimetada, siis võiks sellest vale mulje jääda,” selgitas ta.
“Väike raha” on Ingi esimene lavastus ning seetõttu on lavale toodav näidend tema jaoks eriliselt oluline. Peltola teose valis Ingi oma sõnutsi lavastamiseks välja põhjusel, et tegemist on vaatajat isiklikult puudutava materjaliga.

“Mulle meeldis see lugu algusest peale. Minu jaoks on see lihtne lugu – siiras, inimlik ja südamlik. See räägib lähedusest ja vajadusest läheduse järele; sellest, milline hirm on inimesel üksijäämise ees ning kui väga inimesed tegelikult üksteist vajavad,” kirjeldas Ingi.

Koosseisu, kes lavastuses mängima hakkab, oli lavastaja selgeks mõeldud juba siis, kui ta näidendi teksti esimest korda luges. Osatäitjatena astuvad lavastuses üles Andres Tabun, Luule Komissarov, Terje Pennie, Meelis Rämmeld, Adeele Sepp (TÜ Viljandi kultuuriakadeemia näitleja eriala 9. lend) ja Tarvo Vridolin.

“Väike raha”
Esietendus 16.09 kl 19 Ugala väikses saalis
Autor: Sirkku Peltola
Lavastaja: Tanel Ingi
Pilet: 12 eurot

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

BVT PARTNERS otsib BÜROOJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

28. juuni 2018

Teabevara